Retail geheten en de voorbereidingen voor de verplichte roulatie van de externe accountant. Het audit committee heeft de budgetaanvraag 2015 Rabobank Nederland Ondersteuning Aangesloten Banken bestudeerd in relatie tot Visie 2016 en Mars. Hierbij werd onder andere aandacht geschonken aan de kostenontwikkeling, fte-reductie en de ontwikkeling van de programmaportefeuille. Voorts heeft het audit committee de begroting 2015 van de Rabobank Groep besproken. Het audit committee heeft het Auditplan Rabobank Groep 2015 goedgekeurd. Tevens vonden, buiten aanwezigheid van de raad van bestuur, de jaargesprekken met de externe en met de interne accountant plaats. De raad van commissarissen is van mening dat de interne auditor, Audit Rabobank Groep, over voldoende middelen beschikt om zijn werkzaamheden naar behoren te kunnen uitvoeren. Leden: drs. E.A.J. van de Merwe, voorzitter L.N. Degle, plaatsvervangend voorzitter ir. W. Dekker S.L.J. Graafsma RA drs. R.Teerlink prof. dr. C.P. Veerman Risk committee Het risk committee bereidt de besluitvorming voor van de raad van commissarissen betreffende het toezicht op het bestuur ten aanzien van het gevoerde risicobeleid, risicobeheer en het daaraan verbonden risicoprofiel. Onderdeel hiervan zijn de werking van het productgoedkeurings- proces en de risico's verbonden aan de beloningsstructuur van de Rabobank Groep. Het risk committee bespreekt tevens de financieringsstructuur en het beleid ten aanzien van de toerei kendheid en de allocatie van kapitaal, de liquiditeit en de funding op korte en lange termijn in het licht van de ondernemingsstrategie en het vastgestelde risicobeleid. In 2014 heeft het risk committee zich verdiept in de risicogerelateerde documenten en thema's zoals hiervoor beschreven. Daarnaast heeft het risk committee aandacht besteed aan het Basel lll-migratieplan, de ontwikkeling van de rating, de verkoop van Bank BGZ aan BNP Paribas en de evaluatie van acquisities en deelnemingen. Hiernaast werden de maandcijfers en de risico paragrafen uit het memorandum gang van zaken besproken, evenals de periodieke rapportage inzake kredietrisico. Ook de voortgang van SEPA werd gevolgd. Het risk committee stond stil bij het solvabiliteitsbeheersingsplan van de Rabobank. Afgelopen jaar kregen voorts veel aandacht de voortgang en uitkomsten van de comprehensive assessment: AQR en de stresstest. Het risk committee heeft in 2014 het Risk Charter Rabobank Groep vastgesteld. Het risk committee adviseerde positief over het fundingmandaat 2014. Het risk committee verrichtte ten behoeve van de raad van commissarissen voorbereidende werkzaamheden voor de goedkeuring van het aangepaste risicobereidheidsdocument (ook wel risk appetite statement genoemd).Tot slot heeft het risk committee een diepgaande discussie gewijd aan de toprisico's van de Rabobank, ook in vergelijking met de DNB-risicoanalyse. Leden: ing. A.J.A.M. Vermeer, voorzitter (tot 19 juni 2014) prof. dr. C.P. Veerman, plaatsvervangend voorzitter (voorzitter vanaf 19juni 2014) prof. mr. I.P. Asscher-Vonk ir. W. Dekker prof. dr. ir. L.O. Fresco (tot 19juni2014) drs. R.Teerlink A.A.J.M. Kamp (vanaf 3 december2014) Commissie voor coöperatieve aangelegenheden De commissie voor coöperatieve aangelegenheden (CCA) bereidt de besluitvorming voor van de raad van commissarissen over beleidsvoornemens van de raad van bestuur betreffende de coöperatieve beleidsonderwerpen die de lokale Rabobanken en Rabobank Nederland aangaan. Daarnaast bereidt de CCA de behandeling van de raad van commissarissen voor van beleids documenten inzake maatschappelijk verantwoord ondernemen. In 2014 heeft de CCA diverse malen gesproken over de vernieuwing van de coöperatieve governance. Daarnaast is uitvoerig gesproken over de Duurzaamheidsstrategie 2020 met als thema 'Samen Duurzaam Sterker'. De CCA heeft tevens aandacht besteed aan de nieuwe food- en agristrategie van de Rabobank Groep, genaamd Banking for Food en aan de voortgang van Visie 2016. Ook zijn besprekingen gewijd aan de opzet en de werking Klokkenluiderregeling (voluit: Regeling Interne Melding Misstanden Rabobank) van de Rabobank en aan Klachten management. Voorts behandelde de CCA de duurzaamheidspassages uit diverse rapportages en uit het jaarverslag. 131 Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 132