Samen Duurzaam Sterker en Banking for Food De raad van commissarissen hecht grote waarde aan de oriëntatie van de Rabobank op haar leden, klanten en op de samenleving en is zich ten zeerste bewust van de verantwoordelijkheid die een zorgvuldige invulling van deze kernwaarden met zich meebrengt. Het gaat daarbij om duurzame ontwikkelingen in de breedste zin. De commissie voor coöperatieve aangelegenheden heeft zich gedurende het verslagjaar gebogen over diverse coöperatieve en duurzaamheid- gerelateerde thema's en heeft daarover met de raad van bestuur van gedachten gewisseld en advies gegeven. Ook in plenaire samenstelling heeft de raad van commissarissen bij verschillende gelegenheden met de raad van bestuur over deze thematiek gesproken. In het bijzonder heeft de raad van commissarissen in augustus 2014 goedkeuring gehecht aan de duurzaamheids strategie 'Samen Duurzaam Sterker'. Ook sprak de raad van commissarissen in 2014 met de raad van bestuur over Banking for Food. Dit is de visie van de Rabobank op voedselzekerheid wereld wijd en de rol van de bank hierin. Momenteel wordt Banking for Food nader uitgewerkt. Strategische ontwikkelingen In december 2013 heeft de raad van bestuur met instemming van de raad van commissarissen het merendeel van de aandelen van de Rabobank in Bank BGZ verkocht aan BNP Paribas Groep. De benodigde schaal van Bank BGZ, de interesse van andere partijen om hun activiteiten in Polen te vergroten en onze groeiende focus op food agri, lagen ten grondslag aan deze verkoop. Sinds december 2013 deed zich een aantal ontwikkelingen voor die het noodzakelijk maakten de transactie op onderdelen te wijzigen. De uiteindelijke verkooptransactie omvat ook de acti viteiten van Rabobank Polska die in juni 2014 geïntegreerd zijn in Bank BGZ. Eind 2014 hebben de raad van commissarissen en de raad van bestuur in een tweedaagse off-sitebijeenkomst de eerste toekomstverkenningen gedeeld ter voorbereiding op het Strategisch Kader 2017-2020. ICT De raad van commissarissen heeft met de raad van bestuur van gedachten gewisseld over onder meer de stabiliteit van de IT-infrastructuur, de voortgang van IT-ontwikkelingen in het kader van Visie 2016 en andere grote IT-projecten, informatiebeveiliging, logische toegangsbeveiliging, de bestrijding van cybercrime, business continuity management en synergie tussen de systemen van de diverse groepsonderdelen. De voortgang van de migratie naar de nieuwe Europese betaal standaard SEPA (Single Euro Payments Area) stond in 2014 standaard op de agenda's van de raad van commissarissen, het risk committee en het audit committee. De raad van commissarissen heeft met de raad van bestuur een analyse besproken van de netwerkverstoringen waar Rabobank in juli 2014 mee kampte en heeft zich laten informeren over de verbeteracties op dit vlak. Werkgeversrol De raad van commissarissen benoemde per 24 maart 2014 op advies van de benoemingscom missie de heer Van Nieuwenhuizen tot lid van de raad van bestuur. Jan van Nieuwenhuizen beschikt over jarenlange internationale bancaire ervaring en heeft binnen de Rabobankorgani- satie een veelzijdige loopbaan gekend. De raad van commissarissen is van mening dat hij in de raad van bestuur de juiste expertise en kwaliteiten inbrengt. Op 1 juli 2014 is de heer Draijer in dienst getreden van de Rabobank. Na zich gedurende drie maanden intensief te hebben voor bereid op zijn nieuwe rol, heeft Wiebe Draijer op 1 oktober 2014 de voorzittershamer over genomen van de heer Minderhoud, die vanaf 29 oktober 2013 bestuursvoorzitter was. De raad van commissarissen is - op advies van de benoemingscommissie - tot deze benoeming gekomen omdat Wiebe Draijer als een veelzijdige bestuursvoorzitter met bedrijfsmatig-strategi- sche expertise en maatschappelijk leiderschap de juiste man op de juiste plaats is gezien de uit dagingen waar de Rabobankorganisatie zich nu en in de nabije toekomst voor geplaatst ziet. Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 125