Verslag raad van commis sarissen Rabobank Nederland 2014, de transitie is begonnen Na 2013 - een van de meest bewogen jaren in de geschiedenis van de Rabobank - kan 2014 worden omschreven als een bemoedigend en hoopvol jaar. Een jaar waarin het begin van een transitie helder wordt gemarkeerd door de start van het groepsbrede cultuurprogramma, het komen tot vernieuwing van de coöperatieve governance en het streven om vanuit de één-Rabobank-gedachte er volledig te zijn voor onze klanten. Met de komst van Wiebe Draijer heeft de Rabobank een nieuwe voorzitter die leiding geeft aan een raad van bestuur die bezig is de bank toekomst vaster te maken en de coöperatie te revitaliseren. De drie pijlers van de corporate governance van Rabobank Nederland zijn slagvaardig bestuur, effectieve ledeninvloed en een sterk en onafhankelijk toezicht. Het hoofdstuk Corporate gover nance van dit jaarverslag beschrijft de governance van Rabobank Nederland en de naleving van de Nederlandse corporate governance code. In het hoofdstuk Code Banken wordt uitgebreid gerapporteerd over de toepassing van de bepalingen van de Code Banken. Hierin geeft de Rabobank aan dat ze deze bepalingen voor goed ondernemingsbestuur in de financiële sector volgt. De raad van commissarissen onderschrijft de inhoud van beide hoofdstukken. Conform zijn wettelijke taak heeft de raad van commissarissen toezicht gehouden op het beleid van de raad van bestuur en op de algemene gang van zaken bij Rabobank Nederland en de met haar verbonden ondernemingen. Daarnaast fungeert de raad van commissarissen als klankbord voor de raad van bestuur en vervult de raad de werkgeversrol richting de raad van bestuur. Dit hoofdstuk is als volgt opgebouwd. Als eerste beschrijft het de belangrijkste onderwerpen waar de raad van commissarissen zich als toezichthouder en adviseur op heeft gericht. Vervolgens besteedt de tekst aandacht aan de werkgeversrol en tot slot wordt ingegaan op de samenstelling en het eigen functioneren. Toezicht en advies Coöperatieve governance De raad van bestuur en de raad van commissarissen hebben in 2014 in nauw overleg met de lokale Rabobanken veel tijd en aandacht geïnvesteerd om zowel intern als extern het vertrouwen van stakeholders te herwinnen en eigentijdse coöperatieve lokale Rabobanken in te richten, met een bijpassende ondersteuning door Rabobank Nederland. In dit kader is medio maart 2014 door de raad van bestuur besloten om een Commissie Governance in te stellen. De commissie heeft de opdracht gekregen om de raad van bestuur te adviseren over een inrichting en besturing van de Rabobank die op een toekomstbestendige wijze bijdraagt aan het herwinnen en bestendigen van het vertrouwen in de Rabobank van klanten, leden, medewerkers, toezichthouders en andere partijen. De raad van commissarissen wordt periodiek betrokken bij de voortgang van de werkzaamheden van de Commissie Governance. Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 122