Performance management De leden van de raad van bestuur zijn allen aangemerkt als Identified Staff. Daarom voldoen de prestatiedoelstellingen van de raad van bestuur aan de voor Identified Staff voorgeschreven verdeling tussen groeps-, bedrijfsonderdeel- en individuele doelstellingen. Verder bestaan de prestatiedoelstellingen voor minimaal 50% uit niet-financiële doelstellingen. Voorbeelden van prestatie- en resultaatdoelstellingen die gelden voor alle leden van de raad van bestuur zijn: Risicobewustzijn: Ik maak risico's bespreekbaar. Ik zorg ervoor dat de medewerkers bewust omgaan met risico's in hun dagelijks handelen en verantwoordelijkheid hiervoor nemen. Ik geef met eigen gedrag het voorbeeld. Ik draag naar buiten uit hoe de Rabobank invulling geeft aan het actief managen van risico's. Gezond risicoprofiel: Ik neem in alle besluitvorming expliciet risico-overwegingen mee. Ik verlang dat in strategische voorstellen en meerjarenplannen risico's aan de orde komen. Management agenda: Ik geef samen met de andere leden van de raad van bestuur uitvoering aan de in de managementagenda genoemde thema's en houd daarbij rekening met de daarin genoemde deliverables en tijdslijnen. De thema's zijn: strategie, organisatie governance, cultuur gedrag, aandacht voor klant/revitalisering commerciële activiteiten, imagomanagement, riskmanagement, realiseren budget, managementdevelopment en wet- en regelgeving. Ontwikkeling beloningspakket Voor de leden van de raad van bestuur zijn de salarissen sinds 2008 niet meer voor inflatie gecorrigeerd of op andere wijze verhoogd. In 2013 is het variabel inkomen voor de raad van bestuur vervallen, waarbij de rest van het beloningspakket ongewijzigd is gebleven. In onderstaande grafiek is de ontwikkeling van het totale beloningspakket (beleidsniveaus) van de raad van bestuur over de afgelopen vijfjaar als indexcijfers ten opzichte van 2010 weer gegeven. Het indexcijfer van 2014 bedraagt 65, hetgeen betekent dat het totale beloningspakket in vijf jaartijd met 35% is gedaald terwijl de consumentenprijsindex in diezelfde periode met ruim 8% is gestegen. De piek in de grafiek in 2012 hangt samen met het laten vervallen van de zogenaamde EK-toeslag voor de raad van bestuur in dat jaar; hier is in 2012 een eenmalige compensatie voor verstrekt. De daling vanaf 2013 houdt verband met het laten vervallen van het variabel inkomen voor de raad van bestuur. Totale beloningspakket raad van bestuur 2010= 100 140 100 120 Raad van bestuur Consumentenprijs index 80 60 40 20 0 2010 2011 2012 2013 2014 Lees hier meer over het onderwerp Belonen. Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 121