één jaar. Dit houdt in dat DRN's worden uitbetaald een jaar nadat ze onvoorwaardelijk zijn geworden. De raad van bestuur kan deze variabele beloning intrekken of terugvorderen op basis van wet- en regelgeving. Versobering De laatste jaren heeft de Rabobank verschillende versoberingen doorgevoerd in het belonings beleid. Voor de cao geldt een nullijn vanaf 2012 tot en met 2016. Ook zijn de doorgroeipercen tages in 2013 verlaagd. Hiermee brengen we het beloningsniveau van de cao verder in lijn met het niveau binnen de algemene markt in Nederland. Voor de raad van bestuur en de executives is sinds 2008 geen inflatiecorrectie of andere verhoging van het beloningspakket doorgevoerd. In 2013 hebben we het variabel inkomen afgeschaft voor iedereen die onder de Rabobank-cao valt en ook voor de raad van bestuur. In 2014 verviel tevens het variabel inkomen voor executives (de lagen direct onder de raad van bestuur). Per saldo heeft dit geleid tot een versobering van het beloningspakket. De bonuspool die geldt voor medewerkers in specialistische functies en het buitenland laat de afgelopen jaren een dalende trend zien. Ten slotte is in 2014 besloten om voor medewerkers binnen het bancaire domein in Nederland de personeelskortingen op het gebied van verzekeringen en consumptieve financieringen af te schaffen en de personeelskortingen op hypothecaire financieringen per 2015 te versoberen. O Lees hier meer over de vergoedingenstructuur van de raad van commissarissen. Beloning raad van bestuur Beloningspakket Het primaire beloningspakket van de raad van bestuur bestaat uit vast inkomen en pensioen. Daarnaast ontvangen leden van de raad van bestuur een managementtoeslag die dient als vaste onkostenvergoeding en ze komen in aanmerking voor personeelskorting op hypotheken. De raad van bestuur komt sinds 2013 niet meer in aanmerking voor variabele beloning. Vast inkomen Net als voor cao-medewerkers zijn voor de raad van bestuur salarisschalen vastgesteld met een schaalminimum en -maximum. Deze zijn (inclusief vakantietoeslag en toeslag 13e maand) per 31 december 2014 als volgt: in euro's Minimum Maximum Voorzitter raad van bestuur 923.500 1.154.400 Leden raad van bestuur 707.200 884.000 Nieuwe leden van de raad van bestuur worden ingeschaald tussen het betreffende schaal minimum en -maximum, waardoor ze in de loop van jaren kunnen doorgroeien naar het schaalmaximum. Pensioen Voor de leden van de raad van bestuur is de Rabobank-pensioenregeling van toepassing. De pensioenregeling is aan te merken als een collectieve beschikbare-premieregeling. Per 1 januari 2015 geldt dat het maximuminkomen waarover leden van de raad van bestuur pensioen mogen opbouwen, daalt naar 94.600 euro. Daarom geldt dat leden van de raad van bestuur per 1 januari 2015 een individuele pensioenbijdrage zullen gaan ontvangen. 117 Belonen

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 118