Ex post toets Voordat uitgestelde en voorwaardelijk toegekende bedragen vrijvallen en voordat de bank deze onvoorwaardelijk toekent, toetsen we of er aanleiding bestaat om de hoogte van de bedragen naar beneden bij te stellen. Bij deze toets staat dus de vraag centraal: is de toekenning van de variabele beloning terecht geweest, ook met de kennis van dit moment? 1 Enkel bij het aannemen van nieuwe medewerkers is het uitsluitend voor het eerste jaar van het dienstverband toegestaan een compensatie toe te kennen voor het vervallen van (uitgestelde) variabele beloning bij de voormalige werkgever. Hierop wordt de volledige cyclus van risicobeheersing toegepast. Claw back In bijzondere gevallen kan de Rabobank met terugwerkende kracht een beloning intrekken. Dit heet claw back. De Rabobank Groep is bevoegd een uitbetaalde variabele beloning geheel of gedeeltelijk terug te vorderen van zowel medewerkers als ex-medewerkers, als: De uitkering heeft plaatsgevonden op basis van onjuiste of misleidende informatie over het bereiken van de prestatiedoelstellingen of over de omstandigheden waarvan de variabele beloning afhankelijk was gesteld. De betrokken medewerker fraude heeft gepleegd. Er sprake is van deelname aan of verantwoordelijkheid voor gedrag dat heeft geleid tot aanzienlijke verliezen en/of reputatieschade. De medewerker niet heeft voldaan aan passende normen rond bekwaamheid en correct gedrag. Naast deze bovenstaande maatregelen, gelden onderstaande algemene verboden voor alle medewerkers: Het is niet toegestaan gegarandeerde variabele beloning toe te kennen aan medewerkers1. Persoonlijke hedgingstrategieën zijn onder geen enkele voorwaarde toegestaan. Er vinden geen discretionaire pensioentoezeggingen plaats aan medewerkers. Een ontslagvergoeding reflecteert de kwaliteit van de prestaties van de medewerker. Voor falen of wangedrag zal een medewerker niet worden beloond. Identified Staff Medewerkers die een significante invloed kunnen hebben op het risicoprofiel van de Rabobank, worden aangeduid met de term 'Identified Staff'. In 2014 zijn door de European Banking Autho rity nieuwe criteria uitgevaardigd op basis waarvan bepaald moet worden welke medewerkers aangemerkt moeten worden als Identified Staff. Binnen de Rabobank zijn circa vierhonderd medewerkers aangemerkt als Identified Staff, verspreid over alle onderdelen van de Rabobank Groep. Slechts een gedeelte van deze groep komt in aanmerking voor variabele beloning. Voor deze specifieke groep gelden extra strikte regels, om risico's tot een minimum te beperken. De belangrijkste van deze risicobeheersingsmaatregelen staan hieronder kort toegelicht. Afgewogen mix prestatiedoelstellingen Net als voor alle medewerkers geldt voor Identified Staff dat een evenwichtige balans in prestatiecriteria moet worden aangehouden. Specifiek voor Identified Staff geldt een maximum aan financiële doelstellingen en meten we de prestaties op verschillende niveaus: groeps-, bedrijfsonderdeel-en individueel niveau. Uitgestelde variabele beloning en toepassing financieel instrument Identified Staff die in aanmerking komt voor variabele beloning, krijgt minimaal 50% van de variabele beloning voorwaardelijk toegekend en uitgesteld betaald. De uitgestelde betaling bestrijkt ten minste drie jaar. De helft van de variabele beloning ontvangen ze in de vorm van Deferred Remuneration Notes (DRN's) die één op één zijn gekoppeld aan de koers van de Rabobank Certificaten. Voor onvoorwaardelijk toegekende DRN's geldt een retentieperiode van 116 Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 117