Belonen Belonen is meer dan betalen. Dat is de overtuiging van de Rabobank. We willen een aantrekkelijke werkgever zijn, maar het salaris dat we bieden, is daar slechts een onderdeel van. We zetten hoog in op andere vlakken: een inspirerende werkomgeving, de mogelijkheid om zelfverantwoordelijkheid te nemen, kansen om talenten te ontwikkelen en werken voor een organisatie waar de medewerkers goed samenwerken en elkaar feedback geven. Als organisatie zijn we maatschappelijk betrokken en werkgever van mede werkers die oog hebben voor wat er in de samenleving speelt. Voor het beloningsbeleid binnen de Rabobank geldt dat we onze eigen - relatief gematigde - koers varen bij de vaststelling van de hoogte van de beloningen. Beloningsbeleid De Rabobank Groep kent sinds enige jaren een Visie op belonen en een Groepsbreed Beloningsbeleid (GBB). De meeste medewerkers die werken binnen de Rabobank Groep, vallen onder de Rabobank-cao. De raad van bestuur en de executives kennen een eigen beloningspakket. DLL en Rabo Vastgoedgroep hebben hun eigen beloningsbeleid opgesteld, binnen de kaders van de Visie op belonen en het GBB. Daarbij geldt voor Rabo Vastgoedgroep dat ze een eigen cao kent. Het beloningsbeleid in het buitenland is mede gebaseerd op de lokale wet- en regelgeving en marktomstandigheden. Visie op belonen De uitgangspunten bij het beloningsbeleid zijn vastgelegd in de Visie op belonen. Het beleid moet bevorderen dat medewerkers eerlijk en consistent worden beloond, op basis van een effectief functiewaarderingssysteem. Variabele beloning is voor het overgrote deel van de medewerkers afgeschaft. Op de plekken waar de Rabobank Groep nog wel variabele beloning toekent, is deze gemaximeerd. Gegarandeerde variabele beloningen zijn niet toegestaan. De jaarlijkse beoordelings- en beloningscyclus is erop gericht de juiste doelstellingen te kiezen die het klantbelang centraal stellen en tevens in het belang zijn van de continuïteit en soliditeit van de Rabobank op de lange termijn. Het vaststellen en meten van de resultaat- en competentiedoelstellingen zijn onderdeel van deze cyclus. Het niveau van de beloningen vergelijken we regelmatig met dat van de relevante markt via een externe benchmark. De Rabobank kiest bij dit soort onderzoeken bewust een ijkpunt. We willen in beginsel op of net onder de mediaan1 belonen van wat er in de relevante markt 1 Dit betreft de middelste waarneming. wordt betaald voor vergelijkbaar werk. Groepsbreed Beloningsbeleid De uitgangspunten en richtlijnen uit de Visie op belonen zijn nader uitgewerkt in het Groeps breed Beloningsbeleid. Ook zijn vereisten vanuit externe wet- en regelgeving hierin verankerd, zoals de Code Banken, de Regeling Beheerst Beloningsbeleid en de Capital Requirements Directives IV (CRD IV). 114 Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 115