van korte films) hebben te maken met thema's als duurzaamheid, economie, wonen, zorg en sponsoring. De site geeft een beeld van onze bijdrage aan de lokale samenleving en daarmee aan heel Nederland. Investeren in de maatschappij: wereldwijd De investeringen van onze lokale Rabobanken reiken echter veel verder dan alleen Nederland. Rabobank Foundation maakt het mogelijk om maatschappelijke projecten in het buitenland te 'adopteren'. Meerdere banken kiezen voor deze manier van investeren. Ook klanten kunnen zich aansluiten bij deze initiatieven door geld te doneren of kennis te delen. Rabobank Weerterland koos bijvoorbeeld voor een project in Indonesië waarmee ze, samen met tien klanten, kleine melkveeboeren ondersteunt. Lees hier meer over dit project. Coöperatief dividend in miljoenen euro's 2014 2013 2012 2011 Coöperatiefondsen (lokale Rabobanken) 36,4 44,1 42,8 37,0 Donaties Rabobank Nederland en overige groepsonderdelen 8,0 8,0 4,6 5,2 Rabobank Foundation (binnen- en buitenland) 19,5 16,4 19,8 15,7 Projectfonds 0,0 0,0 0,0 1,1 Prijzengeld Herman Wijffels Innovatieprijs 0,1 0,2 0,1 0,1 Share4more 0,8 0,6 0,6 1,1 Totaal maatschappelijke fondsen en donaties 64,8 69,2 67,9 60,2 Sponsor van sport Als grootste en maatschappelijk meest betrokken sportsponsor van Nederland neemt de Rabobank ook haar verantwoordelijkheid in een vitalere samenleving. Flockey, paardensport en wielrennen zijn de belangrijkste sporten die we steunen: van amateurs tot de wereldtop. Naast de ondersteuning van deze drie sporten is de Rabobank Partner in Sport van het NOC*NSF. Ook omarmen we verschillende activiteiten binnen het aangepast sporten en zijn wij erkend 1% fairshare partner, dit betreft een regeling waarbij het bedrijfsleven wordt gevraagd om 1 bovenop hun totale sportsponsoringbudget te investeren in de gehandicaptensport. Daarnaast steunen we het Jeugdsportfonds, dat ervoor zorgt dat ook arme kinderen bij een club kunnen aansluiten. De betrokkenheid van lokale Rabobanken bij vele verenigingen binnen hun werkgebied vormt de ondersteuning van een belangrijke hoeksteen van de samenleving en onderstreept de maatschappelijke betrokkenheid van de Rabobank. Ze nemen daarmee een bescheiden aandeel in deze clubs, die op hun beurt weer een grote rol spelen in de samenleving. Dat sport mensen samenbrengt, blijkt bijvoorbeeld in Rotterdam. In de volksbuurt Feijenoord deden weinig kinderen aan sport. Daarom besloot een enthousiaste stadsbewoner midden in deze wijk een hockeyclub te starten. Floewel hockey en een volksbuurt niet direct een logische match lijkt, besloot Rabobank Rotterdam dit plan te ondersteunen en inmiddels groeit hockey club Feijenoord enorm. In 2014 ging 45,5 (45,2) miljoen euro naar maatschappelijke sponsoring. Lees hier meer over dit onderwerp. Betekenisvolle coöperatie

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 112