Om de kennis daadwerkelijk te kunnen overdragen, werkt Rabo Development met name door partnerschappen aan te gaan met geselecteerde financiële instellingen in ontwikkelingslanden. Een lange-termijn verbintenis wordt aangegaan door een minderheidsaandeel te nemen in de financiële instellingen, aangevuld met management assistentie en technische assistentie. Kapitaal wordt verschaft om de bank te ondersteunen in verdere groei en ontwikkeling. Management en technische assistentie zijn de voornaamste kanalen voor de kennisoverdracht, bijvoorbeeld op het vlak van IT, risico's, producten en governance. Het doel hiervan is dat de financiële instellingen leidende en duurzame lokale retail banken worden met een duidelijke focus op plattelandsgebieden. De inspanningen van Rabo Development worden steeds meer versterkt door de activiteiten van Rabo Foundation, welke zich in ontwikkelingslanden richt op de ontwikkeling en financiering van groepen kleine boeren, zodat ze verder kunnen investeren en groeien. Rabo Development is met acht financiële instellingen in ontwikkelingslanden partnerschappen aangegaan. De partnerbanken bevinden zich met name in Oost-Afrika en in Latijns-Amerika. Daarnaast is er nog een partnerbank in China. Lees hier meer over dit onderwerp. Lees hier meer over Rabo Development. Lees hier meer over de Internationale samenwerking. Investeren in de maatschappij: Nederland De Rabobank ondersteunt vele maatschappelijke initiatieven in de gemeenschappen waarin we actief zijn. Elk jaar steken we 3% van de winst van de Rabobank Groep in maatschappelijke investeringen zonder winstoogmerk. Daarnaast zetten we onze menskracht, kennis, netwerken en faciliteiten in om dit soort initiatieven te versterken. Ook de lokale Rabobanken reserveren jaarlijks een deel van hun nettowinst voor maatschappelijke investeringen. We noemen dit het coöperatieve dividend. In 2014 hebben we 64,8 (69,2) miljoen euro aan coöperatief dividend uitgekeerd. In Nederland hebben alle lokale Rabobanken op deze manier belangrijke investeringen gedaan in hun werkgebieden. Dat leverde nieuwe samenwerkingsverbanden op en innovatieve projecten. Om nog meer impact en zichtbaarheid te bereiken, hebben we in 2014 besloten om deze lokale activiteiten voortaan te koppelen aan drie thema's: duurzaamheid, economische vitaliteit en leefbaarheid. Een voorbeeld is de Limburgse pluimveehouder die ontdekte dat eigeel een stofje bevat dat de achteruitgang van het gezichtsvermogen remt. Hij richtte het bedrijf Newtricious op om dit verder te onderzoeken en een voedingssupplement in de markt te zetten. Rabobank Horst Venray steunde zijn initiatief eerst vanuit het coöperatieve dividend, maar op den duur was er behoefte aan een grotere financiering. De lokale Rabobank adviseerde hem en bood een lening aan. Inmiddels is het product MacuView wetenschappelijk onderbouwd en te koop. Op het online platform 'Rabo Versterkt' staat een interactieve landkaart van Nederland, waarop we allerlei lokale initiatieven van onze banken presenteren. Eind 2014 waren er meer dan 40 lokale Rabobanken actief op deze website. De voorbeelden die we laten zien (veelal in de vorm Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 111