WeHelpen bestaat sinds 2012 en de Rabobank was een van de oprichters. Eind 2014 waren er al ruim 17.000 mensen als hulpbieders en -vragers geregistreerd op het platform, er werden in 2014 2.100 publieke hulpvragen geplaatst en er zijn 1.100 hulpnetwerken van mensen die elkaar helpen. Inmiddels zijn er vijftien lokale Rabobanken lid van WeElelpen, evenals enkele grote zorgverze keraars, circa vijftien gemeenten en diverse zorginstellingen, thuiszorgorganisaties en woning bouwcorporaties. Lees hier meer over WeElelpen.nl. Dienstverlening aan de gezondheidszorg We zien de gezondheidszorg als een belangrijke pijler onder vitale gemeenschappen. De Rabobank speelt een vooraanstaande en kennisgedreven rol als bank in deze sector. Daarom zijn we huisbankier van vele zorginstellingen en medische professionals. Een voorbeeld is onze betrokkenheid bij de oprichting en totstandkoming van het nieuwe Prinses Maxima Centrum voor Kinderoncologie. Op initiatief van ouders van patiënten en professionals in de kinderoncologie in Nederland wordt topexpertise op zorg- en onderzoeksgebied gebundeld in één nationaal kinderoncologisch centrum. Een bankenconsortium bestaande uit de Rabobank en BNG Bank sloot in 2014 een kredietarrangement voor de nieuwbouw en het werkkapitaal. Kwetsbare groepen in Nederland Betalen met pinpas of creditcard, bankieren via een mobieltje of een computer, geld uit de muur halen. Voor velen is het de gewoonste zaak van de wereld. Maar dat geldt niet voor kwetsbare groepen in de samenleving, zoals dementerende ouderen en mensen die slecht kunnen lezen en schrijven. De Rabobank maakt zich in Nederland hard voor deze groepen en probeert ze drempels weg te halen, zodat ook deze mensen kunnen meedoen aan het financiële verkeer. Rabobank Foundation speelt hierbij een belangrijke rol als financier en aanjager. De Rabobank biedt verschillende projecten rondom financiële educatie. Zo ontwikkelen wij het concept Samen Bankieren, dat klanten ondersteunt die niet zelfstandig hun bankzaken kunnen regelen. De website Steffie.nl maakt financiële dienstverlening toegankelijk voor laaggeletterden en analfabeten. Ook steunen we via Rabobank Foundation het programmaThuisadministratie van vrijwilligersorganisatie Elumanitas, dat mensen helpt die in de financiële problemen zitten. Naast het stimuleren van educatie willen we ook graag het bewustzijn vergroten en de situatie van diverse kwetsbare groepen in de maatschappij bespreekbaar maken. Daarom leveren we bijvoorbeeld een bijdrage aan DementieEnDan en Coöperatie Deltaplan Dementie, programma's die mensen bewust willen maken van zaken die geregeld moeten worden in het geval van dementie. De Rabobank organiseert samen met Alzheimer Nederland voorlichtingsbijeen komsten op lokaal niveau. Daarnaast wordt het documentaire materiaal dat via DementieEnDan is ontwikkeld dankzij een bijdrage van Rabobank Foundation ingezet bij lesprogramma's voor onze adviseurs. Lees hier meer over het programma Thuisadministratie van Elumanitas. Stimuleren van zelfredzaamheid Kansarme mensen een beter perspectief bieden door ze zelfredzaam te maken. Die vorm van ontwikkelingssamenwerking sluit naadloos aan op de ontstaansgeschiedenis van onze bank. Daarom zet Rabobank Foundation zich al veertig jaar in om wereldwijd de zwakkeren sterker te maken. Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 109