Betekenisvolle coöperatie Het coöperatieve model vormt de basis van de Rabobank. Vroeger, nu en in de toekomst. Bijna 2 miljoen klanten in Nederland zijn lid van hun lokale Rabobank. Via een ledenraad beslissen ze mee over het beleid van de bank. Buiten Nederland hebben we daarvoor op verschillende plekken klanten raden opgericht. Onze leden en klanten houden ons scherp, zij zorgen ervoor dat we in contact blijven met de samenleving en bouwen met ons aan de betekenisvolle coöperatie. Onze coöperatieve identiteit uit zich in ons dagelijks handelen. In Nederland uit zich dat via onze lokale Rabobanken, maar vooral ook in de impact die we hebben op de maatschappij. De Rabobank wil immers de klant en zijn leef- en werkomgeving versterken. Daarom investeren we uitgebreid in de samenleving, we steunen kwetsbare groepen, we stimuleren verantwoord ondernemen en beleggen en we gaan regelmatig in gesprek met maatschappelijke organisaties. De lokale Rabobanken dragen hieraan bij via lokale programma's en initiatieven. Vitale gemeenschappen Wereldwijd veranderen samenlevingen in een hoog tempo. De invloed van de overheid krimpt, de drang om als burgers onderling samen te werken groeit. Deze ontwikkelingen bieden een vruchtbare voedingsbodem voor coöperaties. Wij zien het als ons doel om de vitaliteit te versterken van de gemeenschappen waarin we actief zijn. Niet alleen puur als bank, maar ook als aanjager van maatschappelijke initiatieven. Zo bevorderen we de zelfredzaamheid van mensen en maken we tegelijkertijd de samenleving duurzamer. In 2020 willen we duizend collectieve lokale maatschappelijke initiatieven steunen bij hun zakelijke succes, waarvan 500 in Nederland en 500 in ontwikkelingslanden. Lokale coöperaties in Nederland Zonne-energie, ouderenzorg en internettoegang. Dat zijn de drie belangrijkste thema's bij de burgerinitiatieven die onze Nederlandse lokale Rabobanken ondersteunden in 2014. Burgers die een misstand zien en overgaan tot actie, vormen regelmatig een inspiratie voor ons werk. Deze initiatieven ontstaan vanuit een directe behoefte en dragen vrijwel altijd bij aan de vitaliteit van de stad of het dorp in kwestie. Daarom ondersteunen we ze graag. Soms geven we een financiële bijdrage uit onze maatschappelijke fondsen, maar meestal kunnen we de mensen juist ondersteunen met onze kennis en toegang tot netwerken. WeHelpen WeHelpen is een landelijke beweging in Nederland, die sociale verbinding stimuleert en mogelijk maakt. Mensen die hulp nodig hebben en vrijwilligers die hulp willen geven, treffen elkaar op het digitale platform www.wehelpen.nl. De hulpvragen lopen uiteen van mantelzorg tot klussen in huis en van de hond uitlaten tot schilderles. 107 Betekenisvolle coöperatie

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 108