Financiële ontwikkelingen Bewogen jaar afgesloten met nettowinst van 2,0 miljard euro De resultaten van de Rabobank Groep werden in 2013 sterk beïnvloed door enkele belangrijke gebeurtenissen. De verkoop van Robeco en de overgang naar de nieuwe pensioenregeling hadden een eenmalig positief effect op het resultaat. De schikkingen inzake de Libor-onderzoeken, fors hogere afwaarderingen bij Rabo Vastgoedgroep en de vorming van reorganisatie voorzieningen bij de lokale Rabobanken in het kader van Visie 2016 hadden een negatief effect op het resultaat. Ook het lagere resultaat uit hedge accounting en de stijging van de waardeveranderingen drukten de winst. Per saldo kwam het nettoresultaat uit op 2.012 miljoen euro, een beperkte daling van 46 miljoen euro ten opzichte van 2012. De solvabiliteit bleef onverminderd sterk met een core tier 1 -ratio van 13,5%. Het rendement op het eigen vermogen kwam uit op 5,2% en de loan-to-depositratio verbeterde tot 1,35. De waardeveranderingen kwamen uit op 2.643 miljoen euro of 59 basis punten ten opzichte van de gemiddelde kredietportefeuille. Dit is ten opzichte van het niveau in 2012 een duidelijke stijging, die bovendien ook ruim boven het langjarig gemiddelde van 28 basispunten uitkomt. Doordat er een akkoord werd bereikt over de verkoop van Bank BGZ, daalden de toevertrouwde middelen en de kredietportefeuille van de Rabobank Groep. De toevertrouwde middelen namen met 4,9 miljard euro af en kwamen uit op 329,4 miljard euro. De vraag naar leningen was gering en er werd meer afgelost op hypotheken. Ook is de euro in waarde gestegen ten opzichte van diverse valuta. Deze ontwikkelingen, in combinatie met het bereiken van het akkoord over de verkoop van Bank BGZ, resulteerden in een daling van de kredietportefeuille private cliënten van de Rabobank Groep met 4% tot 439,0 miljard euro. Voortgang realisatie financiële doelstellingen EDTF-aanbeveling 12 De Rabobank Groep heeft als volgt invulling gegeven aan de realisatie van haar strategische financiële doelstellingen op het gebied van rentabiliteit, solvabiliteit en liquiditeit. Het rendement op het tier 1 -vermogen - waarbij de nettowinst wordt gerelateerd aan het tier 1-vermogen aan het begin van het jaar - kwam in 2013 uit op 5,2% (5,4%). Dit is weliswaar ruim onder de streefwaarde, maar bedacht moet worden dat in tijden waarin de Nederlandse economie en het bedrijfsleven het moeilijk hebben, ook de Rabobank met haar grote markt aandelen daar de gevolgen van ondervindt. Door volop in te zetten op virtualisering van de dienstverlening en door de groepsonderdelen strakker aan te sturen op rentabiliteit, wordt beoogd om het rendement de komende jaren te verbeteren tot 8% in 2016. 8 Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 9