Samen met het BREEAM-certifïcaat van het hoofdkantoor in 2012, zijn de twee grootste kantoren van De Lage Landen duurzaam gecertificeerde gebouwen die plaats bieden aan ongeveer 40% van alle medewerkers. In lijn met de duurzaamheidscriteria van het wereldwijde vastgoed beleid zullen ook de kantoren in Duitsland, Frankrijk en België in duurzame, gecertificeerde gebouwen worden gevestigd.Ten slotte verkreeg Athlon in Nederland een officiële C02-footprint, hetgeen samen met C02-reducerende initiatieven belangrijke duurzaam heidsinformatie vormt bij aanbestedingen. Maatschappelijke impact Aan het einde van 2013 werd een wereldwijd beleid voor donaties aan charitatieve instellingen goedgekeurd. Dit beleid verschaft richtlijnen voor donaties om transparantie en een positieve impact te garanderen van donaties van De Lage Landen aan de lokale gemeenschappen waarin De Lage Landen actief is. De Lage Landen en haar medewerkers schonken in 2013 voor meer dan 600.000 euro aan lokale goede doelen.Tevens implementeerde De Lage Landen in alle belang rijke markten het wereldwijde Community Involvement-programma dat gebaseerd is op een aantal thema's die nauw aansluiten bij haar kernactiviteiten. In 2013 werd in de belangrijkste markten een werknemersparticipatie van 20% in community involvement activiteiten bereikt, hetgeen heeft bijgedragen aan de verbetering van de onderwijs- en levensomstandigheden van vele mensen. Deze impact zal in 2014 beter worden gemeten door middel van onze vernieuwde monitoring - die in het vierde kwartaal van 2013 ontwikkeld is - op het maatschappelijk rendement. Dit programma draagt volgens een interne enquête tevens sterk bij aan de betrokken heid van het personeel en bevordert de bedrijfstrots. De Lage Landen werkte in Nederland samen met de gemeente Eindhoven om op structurele basis maatschappelijk betrokken 'matchmaking'-evenementen te organiseren. Deze zijn succesvol gebleken in het tot stand brengen van maatschappelijke samenwerkingsverbanden tussen goede doelen en bedrijven in de regio Eindhoven. De Lage Landen verleende in samenwerking met Rabobank Foundation technische ondersteuning aan vier microfmancieringsinstellingen voor de ontwikkeling van microleasing in Rwanda. Lessen uit deze ervaring zijn vastgelegd in het document 'Recept voor succes. Gunstige voorwaarden voor microleasing in Rwanda'. Externe erkenning De Lage Landen heeft tijdens de internationale Leasing Life Awards voor de vierde keer in vier opeenvolgende jaren onderscheidingen gewonnen. Dit keer werd aan De Lage Landen de prestigieuze titel van European Lessor of the Year toegekend. De Product Innovation Service Award ging ook naar De Lage Landen voor de verdere ontwikkeling van LCAM en de voortgang die het programma boekt met hetfaciliteren van cradle-to-cradle businessmodellen. In een enquête gehouden door de Vereniging Auto van de Zaak, werd Athlon Car Lease in Nederland uitgeroepen tot beste leasemaatschappij in de categorie 'Leasemaatschappijen Groot'. Leaseportefeuille groeit met 2% De leaseportefeuille van De Lage Landen groeide in 2013 met 2% tot 30,2 (29,6) miljard euro, de kredietportefeuille van De Lage Landen (de leaseportefeuille exclusief operational lease) bedroeg 24,7 (24,9) miljard euro kredietverlening aan de private sector. Met name in de food- en agrisector was er in 2013 sprake van een groei van de activiteiten. Die groei is terug te zien in de samenstelling van de leaseportefeuille, waarin het aandeel food en agri verder werd uitgebreid tot 9,1 (8,6) miljard euro. Hiermee maakt food en agri 30% (29%) uit van de totale leaseportefeuille. Als gevolg van de aanhoudend sombere economische situatie in Nederland daalde de Nederlandse leaseportefeuille tot 6,1 (6,3) miljard euro, waardoor deze per jaareinde 20% (21%) van de totale leaseportefeuille bedraagt. 91 Onze gespecialiseerde dochters

RABN | 2013 | | pagina 92