aanbieder van consumptief krediet en staat voor verantwoord, eerlijk en zorgvuldig lenen. De Athlon Auto Financiering is een samenwerking tussen Athlon Car Lease en de ANWB en biedt mobiliteitsdiensten op krediet aan particuliere klanten. De omvang van de totale consumptiefkredietportefeuille bleef in 2013 stabiel op 1,4 (1,4) miljard euro. Duurzaamheid Duurzame oplossingen De Lage Landen heeft haar duurzame lease oplossingen voor circulaire businessmodellen struc tureel versterkt door te investeren in een speciaal Life Cycle Asset Management (LCAM)-team. Dit team heeft verschillende partners actief ondersteund in het beheer van assets tijdens hun eerste en tweede leven. Bovendien verleende het team advies en verzorgde het seminars en workshops op een proactieve wijze, om zowel partners als externe gemeenschappen te inspireren. Een voorbeeld hiervan in 2013 is de samenwerking met Desso, een internationale fabrikant van onder andere tapijten en tapijttegels. Desso's klanten krijgen een full-service leaseoplossing aangeboden. Klanten die hiervoor kiezen, worden niet langer eigenaar van het product, maar kopen een dienst van de producent die zorgt voor installatie en onderhoud. Aan het einde van de levensduur worden producten weer ingenomen; ze kunnen dan worden gerecycled zodat er minder druk is op de natuurlijke hulpbronnen. De CleanTech activiteit had een recordjaar wat betreft de financiering van nieuwe projecten en vergrootte zijn portfolio tot het hoogste niveau sinds het begin van deze business. De financiering van duurzame energie werd gedomineerd door de financiering van zonne- en windenergie, terwijl retrofit LED-verlichting de overheersende technologie in de energie-efficiëntiesector was. Er werd veel vooruitgang geboekt met nieuwe technologieën in energie-efficiëntie, waterfiltratie en andere duurzame energiebronnen. Geografisch gezien breidde de business zich uit naar een aantal nieuwe Europese landen. In 2013 ging Athlon Car Lease live metïesla Lease en werden er 286Tesla's besteld door klanten. In totaal heeft Athlon meer dan 5.200 auto's in de lease met alternatieve aandrijvingen zoals elektrische voertuigen en hybriden. Athlon biedt een e-driver tooi om klanten te motiveren veilig en verantwoord deel te nemen aan het dagelijks verkeer. De Mobility Card is een ander product van Athlon dat klanten één enkele oplossing voor reizen biedt, door diensten te combineren zoals het betalen van de kosten voor benzine, openbaar vervoer, vluchten en hotels. Athlon Mobility Consultancy breidde haar activiteiten, naast de Benelux, ook uit naar Frankrijk. Met duurzame mobiliteitsoplossingen werden er ongeveer 75 bedrijven ondersteund en worden er nieuwe producten en diensten aangeboden zoals de Athlon Sustainable Mobility Index en een programma voor Driver Risk Management. Ook werden er verschillende implementaties uitgevoerd van het mobiliteitsmanagementsysteem Momas. Asset Sharing is een initiatief dat de B2B-deeleconomie verkent op toekomstige kansen voor De Lage Landen. Ondernemers worden, samen met lokale Rabobanken, geselecteerd om aan een proefproject deel te nemen dat zich richt op het daadwerkelijk delen van assets. Verantwoorde bedrijfsvoering De Lage Landen begon in 2013 met het ontwikkelen van een overkoepelend eigen Environmental, Social and Governance (ESG)-beleid om de beoordeling en duediligencebenadering van ESG- vraagstukken verder te verbeteren. De Lage Landen heeft het beleidskader ten aanzien van de wapenindustrie verbeterd waardoor afgezien wordt van zaken waarbij controversiële wapen fabrikanten betrokken zijn. Het Amerikaanse kantoor van De Lage Landen in Wayne werd bekroond met de LEED Gold Certification voor bestaande gebouwen. LEED staat voor Leadership in Energy and Environmental Design en voert externe verificatie uit op duurzame gebouwen. Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 91