Bedragen in miljarden euro's Activiteiten Balans Risico- gewogen activa Risicoprofiel Rabobank Kredietverlening 303,1 Toevertrouwde middelen 215,7 Kredietverlening 92,1 Toevertrouwde middelen 111,6 Kredietverlening 24,7 Kredietverlening 18,3 Kredietverlening 0,6 Toevertrouwde middelen 2,1 Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf Binnenlands retailbankbedrijf Vastgoed Leasing Overig Risico Krediet Operationeel Markt 68,2 6,7 2,7 Risico Krediet Operationeel 74,0 Risico Krediet 15,0 Risico Krediet Operationeel 14,6 Risico Krediet Operationeel Sparen Betalingsverkeer Kredietverlening Hypotheken Private banking Verzekeren Wholesale banking Trade and commodities finance Financiële markten Cash management services Rural and retail Direct banking Leasing Factoring Vendor finance Consumptief krediet Gebieds-ontwikkeling Commercieel vastgoed Vastgoed financiering Investment management Fondsenbeheer Balans management Solvabiliteitsrisico, renterisico, liquiditeitsrisico, marktrisico, kredietrisico, concentratierisico, operationeel risico, reputatierisico Libor De Rabobank is schikkingen overeengekomen met verscheidene autoriteiten en heeft hiervoor 774 miljoen euro betaald. De betaling van deze aanzienlijke schikkingsbedragen zal geen gevolgen hebben voor de financiële stabiliteit van de Rabobank. De Rabobank heeft voorts de volgende maatregelen genomen: De Rabobank heeft strenge disciplinaire maatregelen genomen tegen alle medewerkers die betrokken waren bij de ontoelaatbare gedragingen en die gedurende de onderzoeksperiode nog bij de bank werkzaam waren. Van de medewerkers die betrokken waren bij ernstige ontoelaatbare gedragingen zijn de arbeidscontracten beëindigd. Andere disciplinaire maatregelen betroffen formele waar schuwingen, financiële sancties en het afnemen van managementverantwoordelijkheden of een combinatie hiervan. Bonussen over de periode 2009-2012 zijn geheel of gedeeltelijk teruggevorderd. De Rabobank heeft ten behoeve van de inzendingsprocedures voor rentemaatstaven interne systemen en controlemechanismen geïmplementeerd die aan de hoogste eisen binnen de financiële sector voldoen en in overeenstemming zijn met de meest recente richtlijnen van toezichthouders en het bankbedrijf. Hiertoe behoort het vereiste dat de inzendingsprocedures van de bank onderworpen zijn aan regelmatige interne en externe audits. 70 Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 71