Het internationale bankbedrijf behaalde ondanks de betaalde schikkingen een positief resultaat. Dit werd veroorzaakt door positieve resultaten binnen Capital Markets, Acquisition Finance en Global Client Solutions. Voorts verbeterde het resultaat van de internationale rural- en retail- activiteiten. Internationaal was er weer sprake van economische groei, wat bijdroeg aan een daling van de waardeveranderingen bij Rabobank International. De Rabobank streeft internationaal naar een leidende positie als food- en agribank. Vanwege de beperkte bijdrage aan de strategische doelen en als gevolg van gewijzigde regelgeving heeft Rabobank International besloten om haar Equity Derivatives-activiteiten te beëindigen. Daar naast is voor ACCBank besloten om verder te reorganiseren en de reguliere dienstverlening aan klanten af te bouwen. De verdere afbouw van kredietverlening aan niet-kernactiviteiten en het bereikte akkoord over de verkoop van Bank BGZ droegen bij aan de daling van de totale kre dietportefeuille. Het gezamenlijke spaartegoed van de RaboDirect-spaarbanken groeide opnieuw sterk. Door de verkoop van Robeco aan Orix Corporation is een boekresultaat geboekt van ongeveer 1,6 miljard euro. De Rabobank behoudt vooralsnog een aandelenbelang van bijna 10% in Robeco om de strategische samenwerking te onderstrepen. De Lage Landen liet een mooie winststijging zien door een gematigde groei van de lease portefeuille en een kostendaling. De spreiding van de portefeuille over landen en sectoren in combinatie met strikt risicobeheer resulteerde in slechts een beperkte stijging van de waardeveranderingen. Rabo Vastgoedgroep had door uitblijvend herstel van met name de Nederlandse vastgoed markten te maken met grote afwaarderingen op grondposities, herwaarderingen van grond exploitaties en een forse toename van de waardeveranderingen van vorderingen in het financieringsbedrijf. Hierdoor is een recordverlies geleden door Rabo Vastgoedgroep. 2014 De Rabobank bankiert in aanhoudend moeilijke marktomstandigheden met onzekere vooruit zichten. In 2014 verwacht de Rabobank minder eenmalige posten dan in 2013. Met het oog op de noodzakelijke structurele rendementsverbetering heeft de Rabobank diverse kosten- maatregelen getroffen die aan het operationele resultaat zullen bijdragen. Op de langere termijn is de Rabobank optimistisch over haar resultaatontwikkeling. De economie in Nederland zal in de loop van dit jaar naar verwachting een voorzichtig herstel tonen. Dat biedt onze klanten nieuwe kansen en het is aan ons om hen te helpen om die kansen te kunnen grijpen. Ook op de huizenmarkt zien wij dat het herstel voorzichtig op gang komt. De wereldeconomie herstelt zich en de wereldbevolking groeit gestaag door. Wij hebben een inspirerende missie met onze food- en agristrategie. Die missie, die een belangrijke bijdrage kan leveren aan het functioneren van de voedselketens, past ons als een jas. Met de invulling van de nieuwe topstructuur worden Rabobank Nederland en Rabobank in het buitenland geïntegreerd aangestuurd. De Rabobank wil als één bank opereren in binnen- en buitenland. De aangekondigde besparingsoperatie van 220 miljoen euro bij Rabobank Nederland in combinatie met de reeds lopende reorganisaties bij de lokale Rabobanken als onderdeel van Visie 2016 levert een belangrijke bijdrage aan de financiële gezondheid van de Rabobank. Helaas is het onvermijdelijk om afscheid te nemen van veel goede collega's. Uiteraard zullen we daar als goed werkgever en in goed overleg met de medezeggenschap zorgvuldig mee omgaan. 4 Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 5