Verdeling spaartegoeden Rabo Direct Verkoop Bank BGZ aan BNP Paribas In december 2013 heeft de Rabobank een akkoord bereikt over de verkoop van haar 98,5% aandelenbelang in de Poolse Bank BGZ aan de BNP Paribas Groep voor een bedrag van ongeveer 1 miljard euro. De verkoop is inclusief de activiteiten van internetspaarbank BGZ Optima. Afronding van de transactie hangt nog af van de benodigde wettelijke goedkeuringen, maar zal naar verwachting binnen twaalf maanden plaatsvinden. In 2013 heeft de Rabobank haar strategische opties voor Bank BGZ nader beoordeeld, waarbij duidelijk werd dat het voor de nog relatief kleine Bank BGZ erg moeilijk zou worden om voldoende schaalgrootte te verkrijgen in de zich verder consoliderende Poolse banksector. Met BNP Paribas, die reeds een eigen bank in Polen bezit, kan Bank BGZ in één klap forse schaalvoordelen realiseren en haar ambities als commerciële bank met agrifocus verder ontwikkelen. De Rabobank heeft de intentie om de bediening van de Nederlandse klanten via de International Desk voort te blijven zetten. Als de verkoop wordt afgerond, dan zal dit een positieve impact hebben op de tier 1 -ratio van de Rabobank Groep van naar verwachting circa 40 basispunten. Bankvergunning in Turkije Deïurkse bankautoriteit heeft de aanvraag van de Rabobank voor een bankvergunning in Turkije in 2013 goedgekeurd. De Rabobank had al een representative office en breidt haar aanwezigheid uit door het opzetten van de dochtermaatschappij Rabobank Anonim Sirketi (Rabobank A.S.). De nadruk komt te liggen op het bedienen van grootzakelijke klanten die actief zijn in de food- en agrisector. De Rabobank verwacht dat zij met haar expertise een belangrijke rol kan spelen bij de verdere ontwikkeling van de food- en agrisector in Turkije. De Rabobank verwacht in het derde kwartaal van 2014 de activiteiten te kunnen starten. Verdere groei spaartegoeden RaboDirect De Rabobank heeft als de verkoop van Bank BGZ - en daarmee BGZ Optima - wordt afgerond vijf internetspaarbanken in het buitenland; in België, Duitsland, Ierland, Australië en Nieuw-Zeeland. In 2013 stegen de spaargelden bij deze banken met 23% tot 29,1 (23,6) miljard euro en kwam het aantal klanten uit op 751.000 (593.000). De groei kwam nagenoeg geheel uit Duitsland; daar namen de tegoeden in 2013 met 4,8 miljard euro toe. In Australië werden de spaartegoeden beïnvloed door de sterke waardedaling van de Australische dollar ten opzichte van de euro. De spaargelden in miljarden euro's uit de RaboDirect-activiteiten worden aangewend voorfinanciering van de kredietverlening van het internationale rural- en retailbank- ,3C1bedrijf en voor andere onderdelen van de Rabobank Groep. In lijn ,25.met het Strategisch Kader wil de Rabobank haar fundingbasis 2°verbreden door naast Nederlandse spaargelden ook tegoeden aan ,!5.Duitsland te trekken in andere landen. Daarnaast wordt in het kader van België diversificatie ook funding aangetrokken van multilateral develop- ,.5.Australië en Nieuw-Zeeland ment banks. Ultimo 2013 vormden de spaargelden uit RaboDirect- o 13il!EIBiUi|rVHBE!ttiB3!tfl activiteiten 19% (16%) van de spaargelden op groepsniveau. Uitbreiding aandeel food en agri in kredietportefeuille Rabobank International De omvang van de kredietverlening verstrekt aan de food- en agrisector kwam uit op 49,5 (54,0) miljard euro en vormde hiermee 54% (50%) van de totale kredietportefeuille. Het totaal van de kredieten verstrekt aan de handel, industrie en dienstverlening (HID) daalde met 21% tot 39,1 (48,2) miljard euro en de kredietverlening aan particulieren kwam uit op 3,6 (5,4) miljard euro. 57 Internationaal: leidende food- en agribank

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 58