jaren een sterke positie heeft. Deze portefeuille daalde onder invloed van valuta-effecten met 10% tot 14,3 (15,9) miljard euro. In de Verenigde Staten is de Rabobank actief met de community- bank Rabobank N.A., die niet alleen agrarische klanten maar ook retailklanten bedient, en met Rabo AgriFinance, die zich volledig op het agrisegment richt. De groei in de agrisector in deze regio's droeg bij aan de toename van de omvang van de portefeuille in de Amerikaanse regio met 9% tot 14,3 (13,1) miljard euro. Daarnaast vond een sterke groei plaats van de kredietverlening aan agrarische bedrijven in Brazilië en Chili. Specialistische kennis en schaalvoordelen Bij de bediening van Nederlandse klanten en internationale food- en agriklanten voorziet Rabobank International in kwalitatief hoogstaande professionele financiële producten en diensten op het gebied van onder meer Global Financial Markets, Acquisition Finance, Global Client Solutions, Project Finance en Trade Commodity Finance. Om voor deze producten een optimale kostprijs en kwaliteitsstandaard te garanderen, is een zekere schaalgrootte nodig. Daarom wordt de specialistische kennis voor een bredere klantgroep ingezet. Global Financial Markets biedt klanten producten aan die zijn gericht op risicobeheersing en kapitaalmarkttransacties gerelateerd aan de wereldwijde financiële markten. In 2013 heeft Global Financial Markets besloten haar Equity Derivatives-activiteiten te beëindigen, als gevolg van gewijzigde internationale regelgeving en omdat deze activiteiten onvoldoende in lijn liggen met de strategische doelen van Rabobank International. Trade Commodity Finance bedient klanten in de internationale fysieke handel in grondstoffen. Ze gebruikt haar kennis van de grondstoffenmarkten en de daarbij behorende financiële producten voor Nederlandse klanten, voor internationale food- en agriklanten en voor klanten die actief zijn in de energie- en metaalsectoren. Acquisition Finance biedt, veelal in samenwerking met een financiële sponsor, financiële diensten aan klanten die te maken hebben met een fusie of overname. Global Client Solutions biedt financiële maatwerkoplossingen aan bedrijven en financiële instellingen waarvoor specifieke deskundigheid nodig is op gebieden als kredietverlening, wetgeving, boekhoud regels en/of fiscaliteit. Project Finance richt zich op financiële oplossingen voor klanten met een sterke focus op duurzame energie, op infrastructuurprojecten en op bedrijven in de internationale food- en agri-industrie. Daarnaast is de Rabobank actief met Rabo Private Equity, de investeringstak van de Rabobank. Via gespecialiseerde labels wordt op basis van sectorkennis een belang genomen in onder nemingen. In 2013 bouwde Rabo Private Equity haar meerderheidsbelang in IHC Merwede af en zijn het team en de portefeuille van Friesland Bank geïntegreerd binnen Rabo Private Equity. ACCBank stopt met reguliere financiële dienstverlening In 2013 is besloten tot een verdere reorganisatie van de activiteiten van het Ierse ACCBank, met als doel verlaging van de kosten. De nadruk wordt gelegd op het terugvorderen van schulden. ACCBank stopt met haar reguliere financiële dienstverlening aan klanten. Vanaf 2014 is het niet langer mogelijk om een betaal- of spaarrekening te openen bij ACCBank. Tevens worden alle regionale businesscentra gesloten en is er het voornemen om de retailbankvergunning in te leveren. Sinds de Ierse vastgoedmarkt in 2008 is verslechterd, heeft ACCBank forse verliezen geleden. Ook in 2014 zal er sprake zijn van verlies als gevolg van impairments. Zonder verder ingrijpen zou echter ook het brutoresultaat voor ACCBank negatief worden. Eind 2013 bedroeg de kredietportefeuille van ACCBank 2,4 (3,1) miljard euro. Rabobank Ierland - die zich concen treert op de food- en agrisector - en RaboDirect zetten hun activiteiten in Ierland voort. Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 57