Internationaal: leidende food- en agribank Versterking Nederlands marktleiderschap en uitbreiding food- en agrifocus Het nettoresultaat van het wholesalebankbedrijf en het internationaal rural- en retailbankbedrijf kwam in 2013 uit op 52 miljoen euro, een daling van 652 miljoen euro ten opzichte van 2012. De lagere nettowinst hangt in belangrijke mate samen met de schikkingen die de Rabobank is overeen gekomen na de Libor-onderzoeken. Die schikkingen leidden eind 2013 tot een betaling van 774 miljoen euro aan diverse autoriteiten. In 2012 had de verkoop van aandelen Yes Bank juist een opwaarts effect op het resultaat. Los van deze eenmalige gebeurtenissen was in 2013 sprake van positieve resultaten binnen Corporate Lending, Capital Markets, Acquisition Finance en Global Client Solutions. Daarnaast verbeterde het resultaat van de inter nationale rural- en retailactiviteiten en droeg de afbouw van de illiquide activa portefeuille bij aan het resultaat. Internationaal was er weer sprake van economische groei, wat bijdroeg aan een daling van de waarde veranderingen bij Rabobank International. In basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille kwamen de kosten kredietverliezen uit op 57 basispunten, bij een langjarig gemiddelde van 54 basispunten. De verdere afbouw van kredietverlening aan niet-kernactiviteiten, in combinatie met de waarde daling van onder andere de Amerikaanse en de Australische dollar en het bereikte akkoord over de verkoop van Bank BGZ, droeg bij aan de daling van de totale kredietportefeuille met 14% tot 92,1 miljard euro. Het aandeel food en agri groeide tot 54% van de totale portefeuille. Het gezamenlijke spaartegoed van de RaboDirect-spaarbanken groeide met 5,5 miljard euro tot 29,1 miljard euro. Vanwege de beperkte bijdrage van de Equity Derivatives-activiteiten aan de strategische doelen en als gevolg van gewijzigde regelgeving heeft Rabobank International besloten om deze activiteiten te beëindigen. Met de BNP Paribas Groep werd een akkoord bereikt over de verkoop van Bank BGZ voor een bedrag van ongeveer 1 miljard euro. Afronding van de transactie hangt nog af van de benodigde wettelijke goedkeuringen. Daarnaast is voor ACCBank besloten om verder te reorganiseren en de reguliere dienst verlening aan klanten af te bouwen. De overgang van de wholesaleklanten van Friesland Bank naar Rabobank International werd in 2013 afgerond. www.rabobank.com 53 Internationaal: leidende food- en agribank

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 54