Verder wil de Rabobank niet betrokken zijn bij de financiering van ondernemingen die controversiële wapens maken of verkopen. Dat is vastgelegd in het beleid Wapenindustrie. Daarom adviseert de Rabobank beleggers al enkele jaren niet meer over deze bedrijven en is het niet mogelijk beleggingstitels van deze ondernemingen direct aan te kopen. De Rabobank vraagt aanbieders van actief gemanagede beleggingsfondsen om een uitsluitingsbeleid te formuleren. Bij indexfondsen kan er sprake zijn van beleggingen in indices waar ook fabrikanten van controversiële wapens deel van uitmaken. De Rabobank biedt een aantal alternatieven voor deze producten. De portefeuilles van de adviesklanten (Rabo Select Beleggen) bestaan inmiddels voor meer dan 90% uit beleggingstitels die aan de criteria van de Rabobank voldoen. Via Rabobank Groenbank wordt meer dan 2 miljard euro gespaard. Dit geld wordt uitgeleend aan bedrijven die vooruitlopen op het gebied van duurzaamheid. De Rabobank is hiermee marktleider in dit segment. Uit onderzoek van zakenblad Incompany bleek dat de aanpak van Rabobank Private Banking en van Rabobankdochter Schretlen Co door klanten wordt gewaardeerd; deze banken eindigden op nummer 1 en 2 in de lijst van beste private banks van Nederland. U kunt hier meer over lezen in het duurzaamheidsverslag. Verzekeren Verzekeringen bij de lokale Rabobank: Interpolis De Rabobank Groep heeft een belang van 29% in Achmea. Op het gebied van verzekerings producten is Achmea voor de Rabobank dé strategische partner. Interpolis maakt deel uit van Achmea en werkt nauw samen met de lokale Rabobanken. Bij de lokale Rabobanken worden particuliere verzekeringen aangeboden via de Interpolis Alles in één Polis. Voor zakelijke klanten worden de schadeproposities Interpolis ZekerVanJeZaak en de Bedrijven Compact Polis aan geboden. In 2013 kwamen bij de lokale Rabobanken de assurantieprovisies uit op 288 (312) miljoen euro. Interpolis zoekt de dialoog met klanten over risico's en preventie. In samenwerking met klanten wordt gewerkt aan nieuwe preventieoplossingen. Een voorbeeld hiervan is het in 2013 gestarte initiatiefwww.deoplossingvan.nl. Op deze website kan iedereen terecht die een oplossing heeft, of kan gebruiken, voor het omgaan met risico's. Het initiatief is gestart met het thema 'veiligheid in en om het huis'en het thema 'reizen en op vakantie'. Inmiddels is een groot aantal oplossingen geplaatst om anders om te gaan met risico's in en om het huis. Een vakjury heeft de oplossingen beoordeeld. Het winnende idee is intussen in de markt gezet. Het platform moet leiden tot oplossingen waarmee de klant bediend kan worden. In 2013 hebben de Rabobank en Interpolis in de zakelijke markt RisiGo geïntroduceerd, een applicatie waarbij de klant en zijn risico's centraal staan, en waarmee een ondernemer kan besluiten welke risico's hij via preventie wil wegnemen, welke hij zelf wil dragen en welke worden verzekerd. De Rabobank heeft in het verslagjaar veel aandacht besteed aan het verder virtualiseren van haar dienstverlening rondom verzekeren. Een voorbeeld hiervan is dat ondernemers hun ZekerVanJeZaak-verzekering online kunnen bekijken, aanpassen, toevoegen en opzeggen. Dit speelt in op de behoefte van de klant om ook buiten de reguliere openingstijden gebruik te kunnen maken van de dienstverlening van de bank. Klanten waarderen de eenvoud en de overzichtelijkheid van de online applicatie. Naast schade- en levensverzekeringen biedt Interpolis de zorgverzekering Interpolis ZorgActief aan. De nadruk bij deze zorgverzekering ligt op het verzekeren van alleen de noodzakelijke zorgkosten, zodat de klant daarnaast kan sparen voor mogelijke kleinere zorguitgaven. Brede dienstverlening in Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 50