Toegankelijk, betrokken en duurzaam De Rabobank is toegankelijk en wil als bank tussen mensen staan, bijdragen aan hun succes en samen werken aan duurzame economische ontwikkeling op individueel, lokaal, landelijk en mondiaal niveau. De medewerker van de Rabobank handelt in het klantcontact volgens de kernwaarden: respect, integriteit, professionaliteit en duurzaamheid en is gericht op een lange termijn relatie met zijn klanten. Passende advisering Goede service Goede producten De Rabobank zorgt ervoor dat een advies transparant is en aansluit op de kennis en ervaring,financiële positie, doelstelling en risicobereidheid van een klant. De Rabobank levert foutloze service die aansluit op de behoeften van de klanten. Alledaagse bankzaken kosten de klanten minimale tijd en inspanning. De Rabobank ontwikkelt alleen producten en diensten die voorzien in een behoefte en in het belang van klanten zijn en verstrekt hierover duidelijke informatie. De Rabobank is voor de lange termijn een betrouwbare financiële partner voor haar klanten. De Rabobank behandelt klachten van klanten zorgvuldig en gebruikt klachten om haar dienstverlening te verbeteren. De tarieven van de Rabobank zijn een juiste weerspiegeling van kosten, risico en het noodzakelijke rendement. Behalve in het lokale bankenbedrijf zet de Rabobank ook stappen om bij grootzakelijke klanten in Nederland het kiantbeiang meer expliciet centraal te stellen. Dit onder de noemer 'Client Centricity'. Het is de ambitie van de Rabobank om, gebaseerd op de coöperatieve waarden en de klantbehoeften, te komen tot een meer persoonlijke, voorspelbare en transparante klant ervaring. Dit leidt in de komende periode tot een aantal initiatieven die moeten leiden tot een helder model voor de bediening van grootzakelijke klanten. AFM Dashboard Kiantbeiang Centraal Ook in 2013 is het thema 'Productaanbieders stellen het kiantbeiang centraal' (Kiantbeiang Centraal) een van de speerpunten in het toezicht van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Het AFM Dashboard geeft weer in hoeverre een financiële onderneming er naar het oordeel van de AFM in slaagt om het belang van de klant centraal te stellen. De AFM richt zich daarbij op verschillende producten en processen en op dienstverlening. Door het toekennen van scores wil de AFM ondernemingen inzicht geven in de mate waarin zij het kiantbeiang centraal stellen en een vergelijkingsmaatstaf creëren ten opzichte van de markt. Daarmee wil de AFM de ondernemingen stimuleren na te streven dat de 'kiantbeiang centraal'-gedachte bewust wordt meegewogen en in praktijk wordt gebracht. In dit Dashboard van de AFM zijn de grootste tien banken en verzekeraars in Nederland opgenomen. De Rabobank waardeert het AFM Dashboard en de terugkoppelingen van de AFM op de onderdelen ervan, naast de eigen waarden en eigen onderzoeken onder klanten, als een nuttig referentiekader en een richtsnoer voor verbeteringen in de toekomst. In het AFM Dashboard wordt een schaal van 1 tot 5 gehanteerd. Hieronder zijn de scores van de Rabobank weergegeven, vergeleken met 2012 en met het gemiddelde van de andere grote marktpartijen die zijn opgenomen in het AFM Dashboard. Overall streeft de Rabobank per onderdeel naar een gemiddelde score van 4. 40 Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 41