Duurzaamheid Voor de manier waarop de Rabobank invulling aan duurzaamheid wil geven is in 2013 een nieuw beleidskader voorgesteld. De duurzaamheidsagenda van de Rabobank bouwt voort op bestaande activiteiten en vormt een belangrijke bouwsteen voor de strategie van de Rabobank Groep tot en met 2016. Dit betreft in eerste instantie het strategisch plan voor het Nederlandse bankbedrijf. Duurzaamheid is hier een belangrijk onderdeel van de eigen tijdse invulling van de coöperatieve klantbediening. Daarnaast vormt duurzaamheid een bouwsteen voor de strategie van de internationale activiteiten van de Rabobank. De meest in het oog springende synergie betreft de food- en agristrategie van de bank, waar duurzaamheid een belangrijk element vormt van de maatschappelijke bijdrage van de Rabobank en onderscheidende klantbediening op mondiale schaal. Beleid De Rabobank verbindt haar ambities met die van haar klanten en streeft samen met klanten naar een gezonde balans tussen welvaart en welzijn, waarbij de nadruk ligt op de thema's duurzame landbouw en voedselvoorziening en vitale gemeenschappen. Op de corporate website van de Rabobank staat een verwijzing naar de externe richtlijnen en principes waaraan de Rabobank zich heeft gecommitteerd. De Rabobank heeft de volgende ambities voor 2020 geformuleerd: Wij helpen onze klanten om de verduurzaming van de landbouw en voedselvoorziening te versnellen en ondersteunen zo ook hun zakelijke succes. Wij versterken de vitaliteit van de gemeenschappen waarin wij actief zijn. Wij bieden al onze zakelijke klanten optimaal toegang tot onze duurzaamheidskennis en werken op basis van gezamenlijk inzicht in de duurzaamheidsprestaties van onze grotere zakelijke klanten samen om deze stapsgewijs te verbeteren en zo zakelijk succesvol te zijn op de lange termijn. Al onze producten zijn volgens onze particuliere klanten eenvoudig te begrijpen en duidelijk over hun duurzaamheidimpact. Een top 3-positie in twee toonaangevende duurzaamheidsratings van de grootste mondiaal opererende financiële dienstverleners. Eind 2013 werd de portefeuilleverdeling in de raad van bestuur gewijzigd. Duurzaamheid kwam daarbij onder verantwoordelijkheid van de heer Marttin te vallen. Voor het overige werd de organisatie en het management rondom duurzaamheid bij de Rabobank Groep niet gewijzigd in het verslagjaar. Zie de corporate website. Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 29