Maatschappelijke sponsoring Maatschappelijke sponsoring De sponsoring van de Rabobank richt zich op activiteiten die bijdragen aan maatschappelijke thema's. Met sponsoring wil de Rabobank bijvoorbeeld een bijdrage leveren aan de sport- en cultuurparticipatie van jongeren. In 2013 is de Rabobank Partner in Sport geworden van het NOC*NSF. Daarnaast steunt de Rabobank de paardensport, hockey, de amateurwielersport en het vrouwenwielerteam van Marianne Vos. Daarbij is veel aandacht voor jeugd en talenten. Ook de gehandicaptensport en kunst en cultuur blijven een belangrijk onderdeel van de sponsorporte feuille van de Rabobank. In 2013 ging 53,1 (68,7) miljoen euro naar maatschappelijke sponsoring. in miljoenen euro's 2013 2012 2011 2010 Rabobank Nederland, directoraat Communicatie 20,4 30,3 25,1 24,1 Rabobank International en overige groepsonderdelen 7,8 11,0 9,7 11,8 Lokale Rabobanken 24,9 27,4 27,0 24,1 Totaal maatschappelijke sponsoring 53,1 68,7 61,8 60,0 Ethische dilemma's Iedere medewerker binnen de Rabobank Groep die voor een ethisch dilemma staat, kan het Bureau Ethiek inschakelen. Het bevorderen van de dialoog omtrent deze dilemma's vormt het speerpunt van Bureau Ethiek. De Commissie Ethiek, voorgezeten door de bestuursvoorzitter van Rabobank Nederland, adviseert alle groepsonderdelen van de Rabobank bij ethische vragen. In 2013 werden onder andere de volgende onderwerpen door de Commissie Ethiek besproken: ethische dilemma's bij de ontwikkeling van nieuwe ICT-toepassingen, de ontwikkeling van virtuele currencies, de winning van schaliegas, de bankierseed en de ontwikkeling van tucht recht. Voor concrete voorbeelden van ethische dilemma's die door de commissie werden besproken wordt verwezen naar de corporate website. Het bureau Ethiek verleent diensten aan verschillende groepsonderdelen inzake deskundigheid bevordering en cultuurontwikkeling en is eveneens nauw betrokken bij het programma voor permanente educatie van de raden van commissarissen van lokale Rabobanken. Reputatie Reputatie Rabobank gedaald De afgelopen jaren wist de Rabobank zich behoorlijk te onttrekken aan de zwakke reputatie van de financiële sector. De Rabobank had een substantiële voorsprong op haar concurrentie, waarbij de voorsprong op de naaste grootbank vaak meer dan 10 procentpunt bedroeg. De bekendmakingen rondom de Libor-schikking hadden een negatief effect op de reputatie van de Rabobank in Nederland. De diverse reputatie-indicatoren daalden naar een beduidend lager niveau. Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 27