25 20 lil Rabobank Groep wereldwijd aanwezig Rabobank International J f I landen Rabobank Foundation Rabobank Groep De Rabobank kenmerkt zich door haar coöperatieve structuur en lokale verbondenheid. Eind 2013 telde de Rabobankorganisatie 129 (136) lokale Rabobanken. In 2013 heeft een aantal fusies van lokale Rabobanken plaatsgevonden, die gericht zijn op het verbeteren van de professionaliteit en het concurrerend vermogen van de lokale Rabobanken. Het besluit tot fusie wordt genomen door de ledenraad van iedere betrokken bank afzonderlijk. Het aantal klanten van de lokale Rabobanken steeg van ruim 7,4 miljoen naar 7,5 miljoen. Het ledenaantal steeg van 1.918.000 naar 1.947.000. Bij de Rabobank in Nederland werken circa 43.000 (45.000) medewerkers. Buiten Nederland werken er bij de Rabobank ongeveer 18.000 (19.000) medewerkers. Coöperatieve klantbediening In het hypotheekgesprek, een zakelijk adviesgesprek of een gesprek over vermogensmanagement is de coöperatie verankerd. Een concreet voorbeeld is Rabobank Almere die in samenwerking met de gemeente en enkele grotere ondernemers in dit kader het 'Almerefonds' heeft opgericht om jonge ondernemers op weg te helpen en op deze manier samen de stad Almere sterker te maken. Ook in de product- en beleidsontwikkeling is de coöperatie herkenbaar. Zo ontwikkelt de Rabobank producten en diensten op basis van de behoeften van klanten. Klanten kunnen via www.denkmeemetjebank.nl hun mening geven over producten die in ontwikkeling zijn. Dit virtuele portaal is in 2013 als pilot neergezet. Eind 2013 waren 1.472 klanten geregistreerd op het platform verdeeld over 15 deelnemende lokale Rabobanken. Er werden 375 vragen gesteld en er waren gemiddeld 29 reacties per onderwerp. In 2014 wordt het platform verder ontwikkeld en toegankelijk gemaakt om de dialoog met klanten en leden te intensiveren. De Rabobank Groep is met de Rabobank en haar dochterondernemingen actief in 41 landen, inclusief Nederland. De landen waar de Rabobank een minderheidsbelang heeft of met projecten actief is, worden niet meegeteld in de opsomming van landen van de Rabobank Groep. Rabobank International is actief in 30 landen met kantoren in 661 vestigingsplaatsen. Argentinië Australië België Brazilië Canada Chili China Curasao Duitsland Frankrijk Groot-Brittannië Ierland India Indonesië Italië Japan Kaaiman Eilanden Luxemburg Maleisië Mauritius Mexico Nederland Nieuw-Zeeland Polen Rusland Singapore Spanje St. Maarten Turkije Verenigde Staten Bolivië Brazilië Cambodja Colombia Ecuador Ethiopië Filipijnen Ghana India Indonesië Ivoorkust Kenia Laos Mali Mexico Mozambique Nederland Nicaragua Oeganda Peru Rwanda Senegal Sri Lanka Tanzania Vietnam landen Rabo Development Brazilië China Ethiopië Filipijnen Ghana India Ivoorkust Kameroen Kenia Mozambique Nigeria Oeganda Paraguay Peru Roemenië Rwanda Tanzania Vietnam Zambia Zuid-Afrika landen Rabobank Foundation Daarnaast heeft Rabo Development minderheids- focust zich op projecten belangen in acht partnerbanken en biedt advies in 25 landen. en ondersteuning in diverse projecten. Argentinië Australië België Brazilië Canada Chili China Curasao Denemarken Duitsland Finland Frankrijk Groot-Brittannië Hongarije Ierland India Indonesië Italië Japan Kaaiman Eilanden Luxemburg Maleisië Mauritius Mexico Nederland Nieuw-Zeeland Noorwegen Oostenrijk Polen Portugal Roemenië Rusland Singapore Spanje St. Maarten Tsjechische Republiek Turkije Verenigde Staten Zuid-Korea Zweden Zwitserland 41 landen 24 Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 25