Coöperatie en governance l 1 10 miljoen klanten 129 lokale Rabobanken Rabobank Nederland Rabobank International Dochters en deelnemingen Het coöperatieve model is het fundament onder de Rabobankorganisatie. Bijna twee miljoen klanten in Nederland zijn lid van hun lokale Rabobank. Via een ledenraad hebben leden de mogelijkheid om mee te praten en mee te beslissen over het beleid van de lokale Rabobank en zorgen er zo voor dat de lokale Rabobanken voeling houden met de samenleving waar ze deel van uitmaken. 'Coöperatief bankieren' is gebaseerd op vier aandachts gebieden die verbonden zijn met de financiële producten en diensten van de Rabobank: een langdurige relatie, inzet voor een betere wereld, participatie en soliditeit. Deze aandachtsgebieden zijn verwerkt in de uitgangspunten van coöperatieve klantbediening die in 2013 in de centrale kringvergadering werden vastgesteld. 1,9 miljoen leden 722 vestigingen Een uitgebreide beschrijving van de Rabobank en haar businessmodel staat op de corporate website. Situatie op 31 december 2013 - Staf - Wholesalebanking - Ondersteuning Aangesloten Banken - Rural retailbanking - Wholesale - Direct banking - Group Finance - Rabo Development Betalen Leasing Partnerbanken - MyOrder (80%) - De Lage Landen (Athlon, Freo) - Banco Terra (45%) - Banco Regional (40%) Hypotheken Vastgoed - BPR (35%) - Obvion - Bouwfonds Property Development - NMB (35%) - MAB Development - Zanaco (46%) Verzekeringen - FGH Bank - URCB (9%) - Achmea (29%, Interpolis) - Bouwfonds Investment Management - Banco Sicredi (19%) - Fondsenbeheer Nederland - FDCU (28%) Zakelijk - Rembrandt (51%) Vermogensbeheer Internationaal retail - Paris Orléans (4%) - Robeco (1 0%) - ACCBank - Schretlen Co - Bank BGZ (99%) 23 Coöperatie en governance

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 24