naar risicocategorie Economie capital naar groepsonderdelen ultimo 2013, in 17 Binnenlands 6 39 retailbankbedrijf 60 Krediet- en transferrisico Rente-en marktrisico Operationeel en 8 Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf 30 Vastgoed bedrijfsrisico Overige risico's Leasing Overig Het economie capital is ten opzichte van 2012 gedaald naar 23,2 (24,3) miljard euro. Het economie capital voor kredietrisico daalde vooral als gevolg van de afbouw van non-core- portefeuilles. Mede door de implementatie van een nieuw model nam het economie capital voor operationeel risico af. Het aanwezige toetsingsvermogen van 41,7 (42,3) miljard euro, dat aangehouden wordt om eventuele verliezen op te vangen, ligt ruimschoots boven het totale economie capital. Deze omvangrijke buffer onderstreept de soliditeit van de Rabobank Groep. Uitstekende liquiditeitspositie De liquiditeitspositie van de Rabobank Groep is zeer sterk met een buffer van 121 (157) miljard euro. De daling van de buffer in absolute termen is een gevolg van een bewuste afbouw van de professionele funding, met name in de eerste helft van het jaar, waardoor een lagere buffer passend is. De liquiditeitsbuffer bestaat voor 32% uit tegoeden aangehouden bij centrale banken, voornamelijk bij de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve (FED), voor 32% uit overheidsschuldpapier en voor 36% uit overige financiële activa, voornamelijk zelf behouden effecten met door de Rabobank verstrekte woninghypotheken als onderpand (RMBS). De net stable funding-ratio (NSFR) geeft inzicht in het liquiditeitsrisico op lange termijn. De NSFR, gebaseerd op de meest recente voorstellen van januari 2014, kwam eind 2013 uit op 114%; onder de eerdere voorstellen was dit 102% (102%). Het Basels Comité zal voorstellen voor de eisen die aan de NSFR worden gesteld nog nader uitwerken. De liquidity coverage ratio (FCR) geeft inzicht in het liquiditeitsrisico op korte termijn en kwam uit op 126% (145%). De Rabobank voldoet hiermee nu al ruim aan de FCR-eis van 60% per 1 januari 2015 en de toekomstige FCR-eis van 100% die vanaf 1 januari 2018 zal gelden. Bezwaarde activa, ofwel encumbered assets, kennen een specifieke claim van beleggers. De bezwaarde activa voor fundingdoeleinden bedragen 4,4% (4,6%) van de totale activa gecorrigeerd voor de derivatenpositie. 14 Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 15