Verklarende woordenlijst Bron Term Uitleg ■*- BIS-ratio Toetsingsvermogen gedeeld door de risicogewogen activa. BPV Basispuntgevoeligheid: De BPV is het absolute verlies aan marktwaarde van het eigen vermogen bij een parallelle stijging van de gehele rentecurve met 1 basispunt. Cashflow Kasstroom ■*- Community banking Het in het kader van maatschappelijke betrokkenheid positief beïnvloeden van lokale gemeenschappen met bancaire producten en diensten. ■*- Core tier 1-ratio Tier 1-vermogen exclusief hybride kapitaal gerelateerd aan de risicogewogen activa. ■*- Core tier 1-vermogen Tier 1-vermogen exclusief hybride kapitaalsinstrumenten. ■*- Corporate governance Ondernemingsbestuur. Term voor het aanduiden van hoe een onderneming goed, efficiënt en verantwoord geleid moet worden alsmede het afleggen van verantwoording over het gevoerde beleid richting belanghebbenden. ■*- EAD Exposure At Default: Het EAD is het verwachte exposure van de bankop het moment dat een tegenpartij in gebreke zou blijven. ■*- EATE Exposure at Transfer Event. EatR Equity at Risk: De EatR geeft aan met welk percentage de marktwaarde van het eigen vermogen zal dalen wanneer de rentecurve met 1%-punt (parallel) stijgt. ■*- Economie capital Het economie capital is de minimale vermogensbuffer die nodig is om alle onverwachte verliezen op te vangen veroorzaakt door de diverse risico's waaraan een bank is blootgesteld in een bepaalde tijdsperiode (1 jaar) en uitgaande van een bepaald betrouwbaarheidsinterval. De Rabobank Groep heeft gekozen voor een 99,99% betrouwbaarheidsinterval, in overeenstemming met de AAA-rating ambitie van de Rabobank Groep. Dit houdt in, dat gemiddeld eens in de 10.000 jaar er een verlies optreedt dat groter is dan de vermogensbuffer. ■*- Efficiencyratio De bedrijfslasten gerelateerd aan de baten. ■*- Equity capital-ratio Ingehouden winsten en Rabobank Ledencertificaten gerelateerd aan de risicogewogen activa. ■*- Funding Middelen waarmee de bank haar kredieten financiert. ■*- Hybride vermogen Vermogen met elementen van eigen vermogen en schuld. Behoord tot het tier 1 -vermogen van de bank. ■*- latR Income at Risk: De latR geeft met een bepaalde betrouwbaarheid aan wat het maximale verlies aan rentewinst is door een sterke stijging of daling van de gelden kapitaalmarktrente in de eerstkomende twaalf maanden. ■*- Impairment Bijzondere waardevermindering. ■*- Kredietrisico Kredietrisico wordt gedefinieerd als het risico op verlies indien tegenpartijen jegens de bank niet aan hun kredietverplichtingen voldoen. ■*- Landenrisico Bij het landenrisico wordt een onderscheid gemaakt tussen transferrisico en collectief debiteuren risico. Transferrisico betreft de mogelijkheid dat een buitenlandse overheid beperkingen oplegt aan het overmaken van gelden aan buitenlandse crediteuren door debiteuren in het desbetreffende land. Collectief debiteurenrisico is het risico dat een groot aantal debiteuren in een land niet aan de verplichtingen zal kunnen voldoen vanwege dezelfde oorzaak, bijvoorbeeld in verband met oorlog, politieke en sociale onrust of natuurrampen, maar ook door overheids beleid dat er niet in slaagt macro-economische en financiële stabiliteit te realiseren. ■*- LGD Loss Given Default: De LGD is de beste schatting van het werkelijke verlies op het moment dat de tegenpartij in gebreke blijft (inclusief kosten van uitwinningsproces). De LGD wordt uitgedrukt als een percentage van de EAD. ■*- LGTE Loss Given Transfer Event. ■*- Liquiditeit De mate waarin een onderneming aan haar betalingsverplichtingen kan voldoen. Liquiditeitsratio Onderlinge verhouding tussen de resterende activa en de passiva welke waarschijnlijk nog op de balans staan of komen te staan na veronderstelde en nauwkeurig gedetineerde stress-scenario's. ■*- Liquiditeitsrisico Liquiditeitsrisico is het risico dat een bank niet tijdig aan al haar (terug)betalingsverplichtingen kan voldoen, maar ook het risico dat de bank de groei van de activa op enig moment niet, of niet tegen een redelijke prijs, kan financieren. 154 Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 155