passages uit diverse rapportages en uit het jaarverslag. De CCA heeft tevens ruim aandacht besteed aan de nieuwe food- en agristrategie van de Rabobank Groep, genaamd Banking- 4Food. In het najaar heeft de CCA zich gebogen over de voorgenomen invulling van het groepsbrede cultuurprogramma. Leden: prof. em. dr. L. Koopmans, (voorzitter tot 20 juni 2013) ir. W. Dekker, voorzitter (tot 20juni 2013 lid, aansluitend voorzitter) prof. mr. I.P. Asscher-Vonk drs. C.H. van Dalen (vanaf 25 september 2013) ir. W. Dekker prof. dr. ir. L.O. Fresco ing. A.J.A.M. Vermeer Benoemingscommissie De benoemingscommissie bereidt de besluitvorming voor van de raad van commissarissen over de samenstelling van en (her)benoemingen in de raad van commissarissen en de raad van bestuur. Zo adviseerde de benoemingscommissie aan de hand van een daartoe opgestelde successieplanning voor de raad van commissarissen en assessments van de hogere executive kaderleden over de personele wijzigingen in de raad van commissarissen respectievelijk de raad van bestuur in 2013. Ook bracht de commissie advies uit aan de raad van commissarissen over enkele benoemingen op directeursposities binnen Rabobank Nederland en de gelieerde instellingen. In het kader van talentmanagement heeft de commissie tevens aandacht besteed aan het onderwerp (gender)diversiteit. Leden: prof. mr. I.P. Asscher-Vonk, voorzitter drs. C.H. van Dalen (vanaf 25 september 2013) ir. W. Dekker prof. dr. ir. L.O. Fresco prof. em. dr. L. Koopmans (tot 20 juni 2013) ing. A.J.A.M. Vermeer Remuneratiecommissie De remuneratiecommissie bereidt de besluitvorming voor van de raad van commissarissen over de remuneratie van de leden van de raad van bestuur en het remuneratiebeleid voor de leden van het executive kader. Daarnaast volgt zij nauwgezet het remuneratiebeleid in de externe markt en adviseert ze de raad van commissarissen over de toepassing van de richtlijnen betreffende het beloningsbeleid in de bancaire sector. In 2013 heeft de remuneratiecommissie zich gebogen over de prestatiedoelstellingen 2013 voor Identified Staff. De commissie heeft voorwerk voor de raad van commissarissen verricht ten aanzien van de jaarlijks totaal beschikbare variabele beloning met onderliggende risicotoets voor de Rabobank Groep en ten aanzien van de individuele variabele beloningen van mede werkers behorend tot Identified Staff van de Rabobank Groep. De remuneratiecommissie heeft advies uitgebracht over enkele wijzigingen in het beloningsbeleid voor de raad van bestuur, het executive kader en medewerkers behorend tot de Identified Staff, mede in het licht van de Capital Requirements Directive IV. Ook heeft de commissie de maatschappelijke houdbaar heid van de variabele beloning voor de raad van bestuur en het executive kader bezien. De remuneratiecommissie heeft advies aan de raad van commissarissen uitgebracht over voorstellen tot materiële uitzonderingen op het GBB. Ook is de remuneratiecommissie geraadpleegd over financiële sancties voor medewerkers die betrokken waren bij ernstige ontoelaatbare gedragingen in het kader van Libor. Leden: prof. h.c. dr. ir. M.J.M. Tielen, voorzitter (tot 20 juni 2013) prof. mr. I.P. Asscher-Vonk, plaats vervangend voorzitter S.L.J. Graafsma RA A. de Bruijn (tot20juni2013) Beroepscommissie De beroepscommissie fungeert als adviserende beroepsinstantie bij geschillen tussen lokale Rabobanken of tussen een of meer lokale Rabobanken en Rabobank Nederland. In 2013 zijn er geen geschillen aan de beroepscommissie ter behandeling voorgelegd. Slotwoord Het jaar 2013 was voor allen een zeer bewogen jaar. De raad van commissarissen bedankt alle medewerkers voor de getoonde inzet en geleverde prestaties in 2013 en zal zich in 2014 onverkort inzetten voor herstel van het vertrouwen van alle stakeholders in de Rabobank. Utrecht, 24 februari 2014 Raad van commissarissen 143 Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 144