systematiek van de target setting, monitoring en beoordeling van leden van de raad van bestuur en het houden van externe assessments voor het gehele executive kader. Daarbij dient ook aandacht te worden besteed aan de wens om op informele wijze nader kennis te maken met 'high potentials' uit het tweede en derde echelon en het voornemen om meer tijd uit te trekken tijdens of los van de reguliere vergaderingen voor het (informeel) bespreken van de strategie, klant en markt, toprisico's en actualiteiten. In het voorjaar van 2014 zal een nieuwe zelfevaluatie worden uitgevoerd onder externe begeleiding. Commissies uit de raad van commissarissen Leden: Audit, compliance risk committee (tot september 2013) M. Minderhoud, voorzitter Het audit, compliance risk committee (ACRC) is per september 2013 gesplitst in een audit S.L.J. Graafsma RA, plaatsvervangend committee en een risk committee. Het ACRC had als taken het voorbereiden van de besluit- voorzitter vorming van de raad van commissarissen betreffende het toezicht op het bestuur in het kader L.N. Degle van financiële aangelegenheden, compliancegerelateerde onderwerpen en risicomanagement, ir. W. Dekker Tot september 2013 heeft het ACRC zich onder andere verdiept in de jaarstukken 2012 en de prof. em. dr. L. Koopmans halfjaarstukken 2013, waaronder de halfjaarlijkse notitie voorziening voor kredietverliezen, het (tot 20juni 2013) accountantsverslag, de jaarrekening, het (half)jaarverslag, de periodieke 'in control'-update, de drs. E.A.J. van de Merwe (voortgangsrapportage) managementletter en de managementrespons. Andere door het ACRC ing. A.J.A.M. Vermeer behandelde documenten betroffen het periodieke memorandum gang van zaken, de halfjaar prof. mr. I.P. Asscher-Vonk, toehoorder lijkse verantwoordingsrapportage opgedragen toezicht, de kwartaalrapportages en diverse auditrapporten van Audit Rabobank Groep, evenals het jaarplan en de halfjaarrapportages van het directoraat Toezicht. Bovendien liet het ACRC zich regelmatig informeren over onderwerpen als Klantbelang Centraal, klantintegriteit, privacy, logische toegangsbeveiliging en informatie beveiliging, SEPA en diverse compliance-thema's en toezichtdossiers. Het functioneren van het ACRC maakte deel uit van de integrale en onafhankelijke evaluatie van de raad van commissarissen en de verschillende commissies uit deze raad die over 2013 werd uitgevoerd. In de loop van 2014 zal een zelfevaluatie worden uitgevoerd van het functioneren van het audit committee en het risk committee. Audit committee (vanaf september 2013) Deze commissie bereidt de besluitvorming voor van de raad van commissarissen betreffende het toezicht op het bestuur ten aanzien van onderwerpen die voornamelijk tot het taakgebied van de compliancefunctie, de interne auditfunctie en de externe accountant behoren: de interne risicobeheersings- en controlesystemen, de (interne) gedragscodes, de financiële informatieverschaffing en de naleving van aanbevelingen en opvolging van opmerkingen van de interne auditor en de externe accountant, en de naleving van de vereisten op het gebied van wet- en regelgeving. Vanaf september 2013 heeft het audit committee zich verder verdiept in de audit en compliance documenten en thema's zoals beschreven bij het ACRC. Hiernaast heeft het audit committee ruim aandacht besteed aan de Asset Quality Review van commercieel vastgoed, de inrichting en werking van de compliance organisatie van RNA in Californië, de voortgang van enkele actie punten uit de managementletter, het compliance-implementatieplan, voortgangsrapportages inzake onderdelen van Visie 2016, het halfjaarlijkse performance report van Rabobank Inter national en de voorbereidingen voor de verplichte roulatie van de externe accountant. Het audit committee heeft de budgetaanvraag 2014 Rabobank Nederland Ondersteuning Aangesloten Banken bestudeerd in relatie tot Visie 2016 en Transitie Rabobank Nederland. Hierbij werd onder andere aandacht geschonken aan de kostenontwikkeling, fte-reductie en de ontwikkeling van de programmaportefeuille. Voorts heeft het audit committee de begroting 2014 van de Rabobank Groep besproken. Hierbij werd nadrukkelijk ingegaan op de ontwikkeling Leden: M. Minderhoud (voorzittertot 29 oktober 2013) S.L.J. Graafsma RA, voorzitter (plaats vervangend voorzitter tot 29 oktober 2013, aansluitend voorzitter) L.N. Degle ir. W. Dekker drs. C.H. van Dalen (vanaf 25 september 2013) drs. E.A.J. van de Merwe ing. A.J.A.M. Vermeer prof. mr. I.P. Asscher-Vonk, toehoorder 141 Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 142