Strategische ontwikkelingen De raad van commissarissen heeft het afgelopen jaar goedkeuring gehecht aan de verkoop van Robeco, met uitzondering van Robeco Direct, aan de Japanse financiële dienstverlener Orix Corporation. De raad van commissarissen acht dit een goede ontwikkeling voor de klanten en de medewerkers van Robeco. In 2013 hebben de raad van bestuur en de raad van commissarissen de strategische opties voor Bank BGZ te Polen verkend. In december 2013 heeft de raad van bestuur met instemming van de raad van commissarissen 98,5% van de aandelen van de Rabobank in Bank BGZ verkocht aan BNP Paribas Groep (afronding van de transactie hangt nog af van de benodigde wettelijke goedkeuringen). Deze stap biedt Bank BGZ de mogelijkheid om zich verder te versterken als brede commerciële bank met een agrifocus. Naast deze desinvesteringen heeft de raad van commissarissen zich gebogen over de herstructurering van ACCBank te Ierland, de groeistrategie voor Indonesië en de expansieplannen voor de Rabobank in Turkije via een banklicentie. Eind 2013 hebben de raad van commissarissen en de raad van bestuur een eerste gedachte wisseling gevoerd over het vraagstuk 'rebalancing for growth'. Dit debat zal worden voorgezet in 2014, in combinatie met het aanstaande strategiedebat met de lokale Rabobanken in de kringen en de centrale kringvergadering. ICT De raad van commissarissen heeft tijdens enkele bijeenkomsten met de raad van bestuur van gedachten gewisseld over onder meer de stabiliteit van de IT-infrastructuur, SEPA (vooral ook over de migratie van zakelijke klanten), de voortgang van IT-ontwikkelingen in het kader van Visie 2016 en andere grote IT-projecten, informatiebeveiliging, logische toegangsbeveiliging, de bestrijding van cybercrime, business continuity management en de migratie van klanten van de Friesland Bank. Duurzaamheid De raad van commissarissen hecht grote waarde aan de oriëntatie van de Rabobank op haar leden, klanten en op de samenleving, en is zich ten zeerste bewust van de verantwoordelijkheid die een zorgvuldige invulling van deze kernwaarde met zich meebrengt. Plet gaat daarbij om duurzame ontwikkelingen in de breedste zin. De commissie voor coöperatieve aangelegen heden heeft zich gedurende het verslagjaar in een adviserende hoedanigheid gebogen over diverse duurzaamheidgerelateerde thema's en heeft daarover met de raad van bestuur van gedachten gewisseld. Ook in plenaire samenstelling heeft de raad van commissarissen bij verschillende gelegenheden met de raad van bestuur over deze thematiek gesproken. Beloningsbeleid De Rabobank hanteert een zorgvuldig, beheerst en duurzaam beloningsbeleid. De raad van commissarissen keurt het beloningsbeleid voor het senior management goed en ziet toe op de uitvoering ervan door de raad van bestuur. Voorts wordt elk jaar een benchmarkstudie uitgevoerd voor de positionering van de inkomens van de leden van de raad van bestuur. De raad van commissarissen heeft in 2013 op advies van de remuneratiecommissie ingestemd met een beperkt aantal materiële uitzonderingen op het GBB. De uitzonderingen zijn ingediend naar aanleiding van afwijkende lokale wet- en regelgeving en/of gebruiken. Met betrekking tot eventueel uit deze uitzonderingen voortvloeiende risico's is gezorgd voor een afdoende risico- mitigatie. Voorts heeft de raad van commissarissen zich het afgelopen jaar gebogen over de hoogste beloningen via een groepsbrede beloningsrapportage en over het jaaroverzicht van variabele beloningen voor Identified Staff. 139 Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 140