Conform het rooster van aftreden waren mevrouw Asscher-Vonk en de heren Koopmans, Tielen en De Bruijn in 2013 periodiek aftredend als lid van de raad van commissarissen. Op 20 juni 2013 besloot de algemene vergadering van Rabobank Nederland tot de herbenoeming van mevrouw Asscher-Vonk als lid van de raad van commissarissen van Rabobank Nederland. De heren Koopmans,Tielen en De Bruijn waren niet beschikbaar voor herbenoeming. De heren Tielen en De Bruijn werden in respectievelijk 2002 en 2009 benoemd tot commis sarissen van Rabobank Nederland. De raad van commissarissen dankt de beide heren hartelijk voor hun langjarige inzet voor de Rabobankorganisatie als voormalig bestuurder respectievelijk commissaris van een lokale Rabobank en als commissarissen van Rabobank Nederland, leden van de commissie voor coöperatieve aangelegenheden en voorzitter respectievelijk lid van de beroepscommissie uit de raad van commissarissen. Een bijzonder woord van dank gaat uit naar de heer Koopmans die bij de wijziging van de corporate governancestructuur in 2002 de overstap maakte van de raad van beheer naar de raad van commissarissen van Rabobank Nederland. De raad van commissarissen is de heer Koopmans zeer erkentelijk voor zijn grote betrokkenheid bij de Rabobankorganisatie en voor de wijze waarop hij invulling heeft gegeven aan het voorzitterschap van de raad van commissarissen en van de benoemingscommissie uit deze raad, evenals aan het technisch voorzitterschap van de centrale kringvergadering en de algemene vergadering. Op 20 juni 2013 heeft de heer W. Dekker het voorzitterschap van de raad van commissarissen van Rabobank Nederland overgenomen. In 2013 heeft de raad van commissarissen een successieplan voor de raad opgesteld. Dit plan beschrijft de beleidslijn die de raad van commissarissen wil volgen bij de huidige en toekomstige samenstelling van de raad van commissarissen. Het plan is gebaseerd op externe wet- en regel geving, richtlijnen en codes, zoals de Beleidsregel Geschiktheid en op interne randvoorwaarden zoals de profielschets van de raad van commissarissen en het functieprofiel voor individuele commissarissen. Vervolgens is bezien welke kennis- en ervaringsdomeinen en overige kwaliteiten en competenties voor de samenstelling van de raad van commissarissen van belang zijn en is getoetst in hoeverre de feitelijke situatie al aan dat ideaalbeeld tegemoetkomt. Kijkend naar de kernkwaliteiten van elke zittende commissaris in combinatie met het rooster van aftreden, is bezien over welk profiel te selecteren commissarissen bij de eerstvolgende benoemingsronde(n) moeten beschikken. Uiteraard is successieplanning een continu en dynamisch proces. Bij iedere (her)benoeming zal worden bezien welke kennis- en ervaringsdomeinen en overige kwaliteiten en competenties op dat moment noodzakelijk worden geacht om als collectieve raad van commissarissen optimaal te kunnen functioneren. Tijdens de extra algemene vergadering van 25 september 2013 zijn, uitgaande van het successieplan, de heer Van Dalen (profiel: financieel-economische expertise) en de heerTeerlink (profiel: internationaal zakenbankieren) benoemd tot leden van de raad van commissarissen van Rabobank Nederland. De raad van commissarissen voldoet in de huidige samenstelling aan principe lil.2 Onafhankelijkheid van de Nederlandse corporate governance code. Geschiktheidstoetsing De Nederlandsche Bank Medio 2012 zijn de op dat moment zittende leden van de raad van commissarissen van Rabobank Nederland op grond van nieuwe wetgeving door De Nederlandsche Bank (DNB) op geschiktheid getoetst. DNB is op basis van dit onderzoek en het advies van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) voor alle getoetste leden van de raad van commissarissen van Rabobank Nederland tot een positiefoordeel gekomen. In april 2013 hebben afgevaardigden van DNB de uitkomsten van deze toetsing besproken met de raad van commissarissen. In 2013 volgde de geschiktheidstoetsing van de heren Van Dalen en Teerlink. Ook ten aanzien van deze heren oordeelde DNB positief. Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 131