Verslag raad van commis sarissen Rabobank Nederland 2013, een turbulent jaar 2013 kan worden omschreven als een turbulent jaar. Deze turbulentie speelde zich het afgelopen jaar niet alleen buiten, maar ook binnen de Rabobankorganisatie af. Het Libor-dossier heeft, begrijpelijk, tal van emoties opgeroepen. Het jaar 2013 was voor de Rabobank ook een jaar waarin, mede vanuit Visie 2016, diverse bewegingen in gang zijn gezet. De raad van commissarissen is ervan overtuigd dat deze bewegingen met als kern virtualiseren, adviseren en participeren, merkbaar zullen bijdragen aan een onderscheidende, coöperatieve klantbediening door eigentijdse lokale Rabobanken die de klant centraal stellen vanuit de kernwaarden respect, integriteit, professionaliteit en duurzaamheid. Voorstel aan de algemene vergadering Conform het bepaalde in de statuten van Rabobank Nederland heeft de raad van commis sarissen het jaarverslag en de jaarrekening 2013 van Rabobank Nederland en van de Rabobank Groep, en de daaraan toegevoegde gegevens onderzocht. De raad van commissarissen besprak deze stukken met de raad van bestuur, de interne accountant en de externe accountant, Ernst Young Accountants LLP (EY), en nam kennis van de goedkeurende verklaring van EY bij de jaar rekening 2013. De raad van commissarissen stelt de algemene vergadering van Rabobank Nederland voor om de jaarrekening 2013 vast te stellen en het voorstel tot winstbestemming te accorderen. Corporate governance De drie pijlers van de corporate governance van Rabobank Nederland zijn slagvaardig bestuur, effectieve ledeninvloed en een sterk en onafhankelijk toezicht. Liet hoofdstuk Corporate gover nance van dit jaarverslag beschrijft de governance van Rabobank Nederland en de naleving van de Nederlandse corporate governance code. In het hoofdstuk Code Banken wordt uitgebreid gerapporteerd over de toepassing van de bepalingen van de Code Banken. Hierin geeft de Rabobank aan deze bepalingen voor goed ondernemingsbestuur in de financiële sector te volgen. De raad van commissarissen onderschrijft de inhoud van beide hoofdstukken. Raad van commissarissen van Rabobank Nederland De samenstelling van de raad van commissarissen per 1 maart 2014 is in dit jaarverslag opgenomen in het hoofdstuk Bestuurders. Voor de profielschets van de raad van commissarissen wordt verwezen naar de corporate website. De taakopdracht van de raad van commissarissen en de rol die de raad van commissarissen vervult in de governancestructuur van Rabobank Nederland, zijn vermeld in het hoofdstuk Corporate governance in dit jaarverslag. De raad van commissarissen richt zich bij de vervulling van zijn taak op het belang van Rabobank Nederland en de met haar verbonden ondernemingen, en betrekt daarin ook de belangen van de daarbij betrokken partijen, en de voor de Rabobank relevante aspecten van duurzaam ondernemen. Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 129