De uitgangspunten van het beloningsbeleid van de raad van bestuur worden, op voorstel van de raad van commissarissen, vastgesteld door de centrale kringvergadering. De raad van commissarissen bepaalt vervolgens de bezoldiging van de leden van de raad van bestuur. De raad van commissarissen legt hierover verantwoording af aan de vertrouwenscommissie uit de centrale kringvergadering. Raad van commissarissen De raad van commissarissen van Rabobank Nederland houdt toezicht op het gevoerde beleid van de raad van bestuur en op de algemene gang van zaken bij Rabobank Nederland en de met haar verbonden ondernemingen.Tevens houdt de raad van commissarissen toezicht op de naleving van wettelijke, statutaire en andere relevante regels. De raad van commissarissen vervult zijn taak vanuit het brede perspectief van de continuïteit van Rabobank Nederland en de daarmee verbonden ondernemingen. De raad toetst of er voldoende rekening wordt gehouden met de belangen van alle stakeholders (onder andere klanten en medewerkers) van Rabobank Nederland en de daarmee verbonden ondernemingen. Belangrijke besluiten van de raad van bestuur zijn onderworpen aan goedkeuring door de raad van commissarissen, zoals besluiten over de strategie die moet leiden tot het realiseren van de doelstellingen en over de randvoorwaarden die daarbij worden gehanteerd, bijvoorbeeld met betrekking tot financiële risico's en de relevante aspecten van duurzaam ondernemen, en besluiten over de jaarlijkse vaststelling van de beleidsplannen, de begroting en de operationele en financiële doelstellingen. Bij het toezicht wordt in het bijzonder aandacht besteed aan het risicomanagement. Daarnaast heeft de raad van commissarissen een belangrijke taak met betrekking tot het GBB. Kandidaten voor de functie van commissaris kunnen worden voorgedragen door de raad van bestuur, de ondernemingsraad van Rabobank Nederland en de algemene vergadering. De algemene vergadering van Rabobank Nederland benoemt de leden van de raad van commissarissen op voordracht van de raad van commissarissen en na verkregen goedkeuring van DNB. Een belangrijke overweging bij de voordracht en de benoeming zijn de deskundigheid en de onafhankelijkheid van de individuele leden. In de profielschets worden de integriteit en de naar het oordeel van de raad nodig geachte deskundigheid en beschikbaarheid van de commissarissen omschreven. De leden van de raad van commissarissen nemen deel aan een speciaal ontwikkeld programma van PE. De vertrouwenscommissie van de centrale kring vergadering (CKV) is belast met het vaststellen van de bezoldiging van de leden van de raad van commissarissen. De raad van commissarissen kent zes commissies die voorbereidende en adviserende werkzaam heden verrichten ten behoeve van de raad van commissarissen zelf. Dit zijn het audit committee, het risk committee, de commissie voor coöperatieve aangelegenheden, de benoemings commissie, de remuneratiecommissie en de beroepscommissie. Centrale kringvergadering De lokale Rabobanken zijn geografisch verdeeld in twaalf kringen die elk een eigen bestuur hebben. De kringbesturen vormen gezamenlijk de CKV, die viermaal per jaar bijeenkomt. De leden van de CKV zijn - via de kringbesturen - in meerderheid door leden van de lokale Rabobanken benoemd als hun vertegenwoordiger op lokaal en collectief niveau. Voorafgaand aan een CKV bespreken de kringen de geagendeerde onderwerpen. Daarnaast kunnen de kringen zelf onderwerpen voor hun eigen vergadering inbrengen. De kringvergadering en de CKV hebben een belangrijke invloed op het beleid van de Rabobankorganisatie. Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 123