Beloningsbeleid De Code Banken bevat principes voor een zorgvuldig, beheerst en duurzaam beloningsbeleid, met aandacht voor niet-financiële prestatiecriteria. De regels voor het beloningsbeleid hebben betrekking op de lange termijn en op de beheersing van risico's die gepaard gaan met variabele beloningsstructuren. De Rabobank onderschrijft deze uitgangspunten en zet dan ook in op een zorgvuldig, beheerst en duurzaam beloningsbeleid. Dit past bij de strategie, het gewenste risicoprofiel, de coöperatieve identiteit en de kernwaarden. Het beloningsbeleid sluit aan op een klantgerichte oriëntatie en houdt rekening met de langetermijnbelangen van de Rabobank, de internationale context van de markten waarop ze actief is, en de maatschappelijke acceptatie van de beloningsstructuren. De beloningsuitkomsten zijn evenwichtig en de performance criteria zetten medewerkers niet aan tot het nemen van onverantwoorde risico's. Groepsbreed Beloningsbeleid Het prudente en beheerste risicobeleid dat de Rabobank in 2013 voerde, vindt zijn weerslag in het beloningsbeleid. Gezien de maatschappelijke ontwikkelingen ontvangen de leden van de raad van bestuur met ingang van 2013 geen variabele beloning meer; voor alle medewerkers die onder de cao vallen is bovendien het variabel inkomen afgeschaft. Variabele beloning voor specialistische functies en functies in het buitenland wordt meer en meer beperkt. Alle onder delen van de Rabobank Groep zijn gehouden aan het GBB. Voor een meer gedetailleerde toe lichting hierop wordt verwezen naar het hoofdstuk Medewerkers in dit jaarverslag. Ontslagvergoeding In overeenstemming met de Code Banken is de maximale ontslagvergoeding voor leden van de raad van bestuur gesteld op een jaarsalaris. Voor leden van de raad van bestuur die vóór 1 januari 2010 zijn aangesteld, zou een (kanton)rechter kunnen beslissen om een hogere vergoeding te verstrekken dan deze maximering in de Code Banken, wat in lijn is met de bepalingen in het Burgerlijk Wetboek. 116 Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 117