De tegenwaarde van deze DRN's wordt een jaar na definitieve verkrijging aan de deelnemer ter beschikking gesteld, tegen de dan geldende koers. Hiermee beweegt de waarde mee met de waardeontwikkeling van het bedrijf. Ex post toets: Voordat uitgestelde en voorwaardelijk toegekende bedragen vrijvallen en onvoorwaardelijk worden toegekend (vesting) wordt getoetst of er aanleiding bestaat om de hoogte van de bedragen naar beneden bij te stellen. Claw back De Rabobank Groep is bevoegd een uitbetaalde variabele beloning geheel of gedeeltelijk terug te vorderen van zowel medewerkers als ex-medewerkers, indien: de uitkering heeft plaatsgevonden op basis van onjuiste of misleidende informatie over het bereiken van de aan de variabele beloning ten grondslag liggende prestatiedoelstellingen of over de omstandigheden waarvan de variabele beloning afhankelijk was gesteld; de betrokken medewerker frauduleus heeft gehandeld; er sprake is van deelname aan of verantwoordelijkheid voor gedragingen die hebben geleid tot aanzienlijke verliezen en/of reputatieschade van de Rabobank Groep en/of de betreffende dochteronderneming of bedrijfsonderdeel; en/of de medewerker niet heeft voldaan aan passende normen inzake bekwaamheid en correct gedrag. Governance Het GBB stelt strikte eisen aan het interne toezicht op de uitvoering van het beloningsbeleid. De raad van bestuur en de raad van commissarissen houden toezicht op de toekenning en uitbetaling van eventuele variabele beloning binnen de kaders van het GBB. De raad van commissarissen van Rabobank Nederland is verantwoordelijk voor de uitvoering en evaluatie van het beloningsbeleid voor de raad van bestuur en ziet toe op de uitvoering van het GBB. Medewerkers die toezichthoudende functies bekleden, de zogenaamde monitoringfuncties, vervullen daarnaast een belangrijke rol inzake het beloningsbeleid. Elk bedrijfsonderdeel heeft een Monitoring Commissie. Deze participeert actief in het ontwerp, de toepassing en naleving van het GBB. De Monitoring Commissies rapporteren aan de Monitoring Commissie Rabobank Groep, die bestaat uit de directeuren van HR Rabobank, Directoraat Toezicht, Control Rabobank Groep en Groep Risk Management. De Monitoring Commissie Rabobank Groep adviseert de raad van commissarissen. De interne auditfunctie is geen onderdeel van de Monitoring Commissie Rabobank Groep, maar voert periodiek een onafhankelijk onderzoek uit naar het ontwerp, de implementatie en de gevolgen van het GBB in alle onderdelen van de Rabobank Groep. Als er bij bedrijfsonderdelen of dochterondernemingen sprake is van strijdigheid van het GBB met lokale wet- en regelgeving of lokale marktwerking en gebruiken, kunnen afwijkingen van het GBB door de raad van commissarissen van Rabobank Nederland worden toegestaan. Hierbij wordt geborgd dat uitzonderingen voldoende voor risico's gemitigeerd zijn, er geen afbreuk gedaan wordt aan de basisprincipes die in de Visie op Belonen en het GBB zijn vervat, en dat er niet in strijd gehandeld wordt met toepasselijke wet- en regelgeving. Ontwikkelingen De Rabobank volgt de ontwikkelingen op het gebied van het beloningsbeleid nauwlettend, zowel binnen als buiten de financiële sector. De bank ondersteunt de trend in Nederland om het gebruik van variabele inkomens zoveel mogelijk terug te dringen. Wel wijst zij erop dat met het oog op een professionele klantbediening beperkte uitzonderingen mogelijk moeten blijven Medewerkers

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 108