De specifieke beloningsstrategie van een groepsonderdeel kan hier nader vorm aan geven. Het niveau van de beloningen wordt regelmatig getoetst door middel van een externe benchmark. IJkpunt in deze onderzoeken is dat in beginsel niet meer wordt betaald dan de mediaan van de relevante markt voor bestaande activiteiten en functies, dit op basis van totale beloning (total reward). Groepsbreed Beloningsbeleid De uitgangspunten en richtlijnen uit de Visie op Belonen zijn nader uitgewerkt in het Groeps breed Beloningsbeleid (GBB). Daarin zijn vereisten vanuit externe wet- en regelgeving verankerd, zoals de Code Banken, de Regeling beheerst beloningsbeleid Wft2011de CEBS-richtlijnen over beloningsbeleid en beloningspraktijken en de Capital Requirements Directives (CRD III en IV). Het GBB is van toepassing op de gehele Rabobank Groep. De directies van de afzonderlijke onderdelen van de Rabobank Groep dragen zorg voor de vaststelling en uitvoering van een beloningsbeleid dat in lijn is met de Visie op Belonen en het GBB. De raden van commissarissen keuren het goed en zien toe op de uitvoering hiervan. Voor de lokale Rabobanken wordt het beloningsbeleid bepaald door de raad van bestuur van Rabobank Nederland. Het GBB is in overeenstemming met de bedrijfsstrategie, de kernwaarden en het gewenste risico profiel van de Rabobank Groep. Het ondersteunt een robuust en effectief risicomanagement, ontmoedigt het nemen van niet-gewenste risico's en borgt het aanhouden van een sterke kapitaalspositie. Tegelijkertijd stelt het de Rabobank in staat op alle markten goed gekwalifi ceerde medewerkers aan te trekken en te behouden en stimuleert het medewerkers om duurzame resultaten na te streven die overeenstemmen met de langetermijnbelangen van de Rabobank Groep en haar klanten. Het GBB voldoet aan de eisen van wet- en regelgeving. Belangrijke onderdelen van het GBB betreffen vereisten voor medewerkers die een significante invloed kunnen hebben op het risicoprofiel (Identified Staff) en voor medewerkers die toezicht houdende functies bekleden, de zogenaamde monitoringfuncties. Voor Identified Staff wordt daar waar sprake is van variabele beloning een beleid met betrekking tot uitstel van betaling (deferral) gevoerd. De uitgestelde betaling bestrijkt een voldoende lange termijn (ten minste drie jaar) en de variabele beloning kan door de raad van bestuur worden ingetrokken en/of teruggevorderd conform wet- en regelgeving. Risico mi tigerende maa tregelen Het GBB bevat meerdere maatregelen waarmee de risico's die kunnen samenhangen met belo ningsbeleid worden gereduceerd. In onderdelen van de Rabobank waar de variabele beloning is afgeschaft, zijn deze maatregelen uiteraard niet of nauwelijks relevant. Ex ante toets: Jaarlijks wordt op groepsniveau door de raad van bestuur (onder goedkeuring van de raad van commissarissen) getoetst of uitbetaling van de voorgenomen variabele beloningen verantwoord is tegen de achtergrond van het toetsingsvermogen en de solvabiliteitsratio van de Rabobank Groep. Ook vindt een ex ante toets plaats door de raad van bestuur (onder goedkeuring van de raad van commissarissen) voordat individuele variabele beloningen worden toegekend. Op basis hiervan kan worden besloten om geen (volledige) toekenning en uitbetaling van variabele beloning te laten plaatsvinden. Uitgestelde variabele beloning en toepassing financieel instrument: Voor Identified Staff die in aanmerking komt voor variabele beloning wordt minimaal 50% van de variabele beloning uitgesteld betaald en voorwaardelijk toegekend. De helft van de variabele beloning wordt daarbij toegekend in de vorm van Deferred Remuneration Notes (DRN's) die een op een zijn gekoppeld aan de koers van de Rabobank Certificaten. Jaarverslag 2013 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 107