Onderliggende resultaten en vooruitblik vastgoed bezetting bij FGH Bank en Fondsenbeheer Nederland nam de personele bezetting met 26 fte's toe tot 1.554 (1.528) fte's. In lijn hiermee stegen de personeelskosten licht met 1 tot 195 (193) miljoen euro. De afschrijvingskosten bleven stabiel op 10 (10) miljoen euro. Waardeveranderingen bedragen 278 basispunten Door de in 2013 aanhoudende ongunstige omstandigheden op de Nederlandse vastgoedmarkt namen de waardeveranderingen verder toe. Deze hebben voornamelijk betrekking op commercieel vastgoed. Er zijn veel faillissementen van huurders, relatief weinig bedrijven die willen verhuizen en veel bedrijven die het aantal kantoormeters in gebruik verminderen. Ook is er druk op de huurprijzen doordat de marktmacht bij de huurder ligt. De waardeveranderingen bij Rabo Vastgoedgroep kwamen uit op 513 (238) miljoen euro. Uitgedrukt in basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille bedroegen de kosten kredietverliezen 278 (124) basispunten bij een langjarig gemiddelde van 49 basispunten. De onderliggende resultaten zijn gezien de moeilijke omstandigheden in de vastgoedmarkten evenwel tevredenstellend. De resultaten in Duitsland en Frankrijken bij Bouwfonds Investment Management droegen hier positief aan bij. De operationele resultaten werden helaas echter ruimschoots overtroffen door de impact van de af- en herwaarderingen van grondposities en -exploitaties en de waardeveranderingen. Rabo Vastgoedgroep verwacht dat het omslagpunt in 2013 is bereikt. De voorzichtige tekenen van marktherstel werden reeds waargenomen. Dat zal mogelijk ook een positieve invloed kunnen hebben op de toekomstige resultaten. Rabo Vastgoedgroep heeft dan ook het vertrouwen dat een opgaande lijn zal worden ingezet. FHelaas zal dit in 2014 waarschijnlijk nog niet de gewenste positieve resultaten opleveren in de zin van zwarte cijfers, maar de beweging is positief. Onze gespecialiseerde dochters

Jaarverslagen Rabobank | 2013 | | pagina 100