Beheersing financiële verslaggeving Interne beheersingsmaatregelen European Works Council De Rabobank heeft een Europese ondernemingsraad ingesteld, de European Works Council. Deze ondernemingsraad vertegenwoordigt de werknemers van Rabobank International en van dochterondernemingen van de Rabobank Groep in de Europese Unie. De European Works Council wordt geïnformeerd en geconsulteerd over medezeggenschapsonderwerpen die van belang zijn voor medewerkers van de gehele Rabobank Groep of onderwerpen die ten minste twee verschillende lidstaten raken. De Rabobank Groep streeft voortdurend naar een verbetering van de corporate governance en de interne beheersing. Doel daarbij is een open, transparante cultuur van verantwoording over het gevoerde beleid en het uitgeoefende toezicht en het houden van gelijke tred met toonaangevende, internationaal gehanteerde standaarden. In het licht van het voorgaande heeft de Rabobank Groep op vrijwillige basis haar beheer sing van de financiële verslaggeving ingericht op een wijze die vergelijkbaar is met de manier waarop in de Verenigde Staten gevestigde bedrijven de zogeheten Sarbanes-Oxley 404 plegen toe te passen. Hiertoe bestaat geen verplichting, want de Rabobank Groep is niet geregistreerd bij de Amerikaanse Securities and Exchange Commission en daarom niet onder worpen aan de daarvoor geldende regelgeving en het bijbehorende toezicht. De Rabobank Groep is van mening dat interne beheersing van de financiële verslaggeving de effectiviteit van de financiële verslaggeving verbetert en mogelijkheden biedt om even tuele tekortkomingen eerder te identificeren en op te lossen. Dit leidt tot een hoge kwaliteit van de financiële verslaggeving van de Rabobank Groep. De Rabobank Groep hanteert interne beheersingsmaatregelen om te waarborgen dat met een redelijke mate van zekerheid: - transacties zodanig worden vastgelegd dat de jaarrekening kan worden opgemaakt in overeenstemming met de International Financial Reporting Standards zoals aanvaard binnen de Europese Unie, en dat inkomsten en uitgaven slechts worden verantwoord met de goedkeuring van het management; - ongeoorloofde verwerving, gebruik of verkoop van activa die van materiële betekenis zouden kunnen zijn voor de jaarrekening, wordt voorkomen of wordt ontdekt. Het interne beheersingskader van de Rabobank Groep is gebaseerd op het raamwerk van de Committee of Sponsoring Organizations of the Treadway Commission (COSO). Zoals opgenomen in de verklaring getrouw beeld, is de raad van bestuur van mening dat de interne beheersings- en controlesystemen toereikend en doeltreffend zijn en een redelijke mate van zekerheid geven dat de financiële verslaggeving geen onjuistheden van materieel belang bevat. 92 Jaarverslag 2012 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 93