Vermogensbeheer Goed beleggingsjaar in turbulente tijd In 2012 werden de strategische opties voor Robeco onderzocht. Dit leidde in februari 2013 tot de verkoop van de vermogensbeheerder aan de Japanse financiële dienstverlener Orix. Later in 2013 zal de feitelijke afwikkeling van deze transactie plaatsvinden. Daarnaast werd in juli 2012 de verkoop van Sarasin afgerond. Deze ontwikkelingen hebben tot gevolg dat in het jaar verslag 2012 voor de laatste maal wordt gerapporteerd over het segment vermogensbeheer. Koopovereenkomst met Orix inzake verkoop Robeco Vermogensbeheeractiviteiten Rabobank Groep www.robeco.com,www.schretlen.com Wanneer het effect van de verkoop van Sarasin buiten beschouwing wordt gelaten, steeg het beheerd vermogen van klanten van de Rabobank Groep met 38,1 miljard euro door een combinatie van een positieve cashflow en positieve beleggingsresultaten. Pensioenfonds Vervoer bracht begin 2012 zijn pensioenvermogen onder bij Robeco, wat in belangrijke mate bijdroeg aan de sterk positieve cashflow bij de vermogensbeheeractiviteiten van 16,4 (7,0) miljard euro. In 2012 zagen veel klanten de waarde van hun beleggingen toenemen. Op totaalniveau versloeg 69% van het beheerd vermogen bij Robeco de benchmark in 2012. De toename van het beheerd vermogen bij Robeco in combinatie met een sterke focus op de kosten droeg bij aan een stijging van de nettowinst van Robeco met 47% tot 197 miljoen euro. Met de Japanse financiële dienstverlener Orix is in februari 2013 een koopovereenkomst getekend inzake de verkoop van Robeco. Orix zal ruim 90% van de aandelen kopen van Robeco en betaalt hiervoor 1.935 miljoen euro. Naar verwachting worden binnen zes maanden alle wettelijke goedkeuringen gegeven, waarna de transactie definitief wordt. Een onderdeel van de overeenkomst is een strategische samenwerking tussen de Rabobank en Orix. De Rabobank houdt een aandeel van bijna 10% in Robeco en de in Nederland gevestigde bankactiviteiten van Robeco worden overgedragen aan de Rabobank. Anticiperend op toekomstige wet- en regelgeving, heeft de Rabobank besloten om Robeco te verkopen. Daarnaast vergroot de verkoop naar verwachting de groeivooruitzichten van Robeco. Robeco is de meest significante strategische acquisitie van Orix en zal het belangrijkste platform worden voor toekomstige wereldwijde groeiambities op het gebied van vermogensbeheer. Robeco blijft de dienst verlening aan haar klanten verlenen onder de bestaande merknamen. Robeco vormt de kern van de vermogensbeheeractiviteiten van de Rabobank Groep. Met de voorgenomen verkoop van Robeco verdwijnt ook het segment vermogensbeheer, zoals dat nu apart wordt gepresenteerd in de geconsolideerde jaarrekening en het jaarverslag van de Rabobank Groep. In het jaarverslag over 2012 wordt voor de laatste maal gerapporteerd over dit segment. In de geconsolideerde jaarrekening van de Rabobank Groep 2012 worden de activiteiten van Robeco behandeld als een 'beëindigde bedrijfsactiviteit'onder IFRS. Dit betekent dat de cijfers over 2012 worden geherrubriceerd naar één regel in de balans en de winst-en-verliesrekening. Ook de winst-en-verliesrekening over 2011 wordt op deze wijze aangepast. Nettowinst in miljoenen euro's 216 62 2012 2011 76 Jaarverslag 2012 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 77