Waardeveranderingen bedragen 124 basispunten Vooruitblik vastgoed De andere beheerskosten daalden met 27% tot 89 (122) miljoen euro. In 2011 waren deze hoog als gevolg van het vormen van een reorganisatievoorziening. De afschrijvingskosten bleven ongeveer stabiel op 10 (10) miljoen euro. Door de verdere verslechtering van de omstandigheden op de Nederlandse vastgoedmarkt stegen de waardeveranderingen van vorderingen fors. De waardeveranderingen bij Rabo Vastgoedgroep kwamen uit op 238 (136) miljoen euro. De stijging van de waarde veranderingen is geconcentreerd in de sector commercieel vastgoed. Uitgedrukt in basis punten van de gemiddelde kredietportefeuille bedroegen de waardeveranderingen 124 (69) basispunten. De Nederlandse vastgoedmarkt zal in 2013 aanvankelijk nog weinig tekenen van herstel laten zien. Mede door overheidsbezuinigingen zal het consumentenvertrouwen naar verwachting laag blijven. Verwacht wordt dat de bedrijfsbestedingen afnemen en dat de werkgelegenheid verder onder druk komt te staan. In de loop van 2013 zullen de effecten van de nieuwe bezuinigingen duidelijker worden. Het effect daarvan op de vastgoedmarkt is nog onzeker. Het vastgoedklimaat in de omringende landen is beter dan in Nederland. In Duitsland zijn de vooruitzichten voorde woningmarkt positief. Voor commercieel vastgoed liggen de kansen op het gebied van nieuwe vastgoedconcepten en de transformatie van gebieden en gebouwen. 75 Onze gespecialiseerde dochters

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 76