Vastgoed Zwaar weer houdt aan voor de vastgoedsector De crisis in de vastgoedsector heeft zijn weerslag op de resultaten van Rabo Vastgoedgroep. Voornamelijk als gevolg van een forse stijging van de waardeveranderingen van vorderingen en de afwaarderingen op vastgoed daalde het nettoresultaat van Rabo Vastgoedgroep van een winst van 31 miljoen euro in 2011 tot een verlies van 113 miljoen euro in 2012. FGH Bank boekte wel ruimschoots zwarte cijfers. De aanhoudend slechte marktomstandigheden waren voor Rabo Vastgoedgroep begin 2012 aanleiding om opnieuw te reorganiseren. Dit leidde tot een forse personeelsreductie bij de onderdelen Bouwfonds Ontwikkeling, MAB Development, Bouwfonds REIM en het Bestuurscentrum. Strategie Rabo Vastgoedgroep www.rabovastgoedgroep.nl Het onderliggende resultaat, gecorrigeerd voor waardeveranderingen van vorderingen en afwaarderingen op vastgoed, was ondanks de moeilijke omstandigheden vergelijkbaar met eerdere jaren. Bouwfonds Property Development verkocht in totaal 6.312 woningen, een daling van 23% ten opzichte van 2011De markt in Duitsland ontwikkelde zich gunstig in vergelijking met die in Nederland en Frankrijk, waar het aantal verkochte woningen daalde. De productie van commercieel vastgoed bij MAB Development bedroeg 218 miljoen euro, 19% lager ten opzichte van 2011De kredietportefeuille bij vastgoedfinancier FGH Bank bleef nagenoeg stabiel op 19,2 miljard euro. De waardeveranderingen stegen met 55 basispunten tot 124 basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille. Het beheerd vermogen bij Bouwfonds REIM daalde met 7% en kwam uit op 5,5 miljard euro. Rabo Vastgoedgroep verstevigde haar positie als vastgoedexpertisecentrum van de Rabobank Groep en maakte zich sterk voor duurzame vastgoed- en gebiedsontwikkeling. Naast energieaspecten speelden onderwerpen als multifunctionaliteit, transformatie, mobiliteit en cultuurhistorie hierbij een belangrijke rol. Rabo Vastgoedgroep is het vastgoedexpertisecentrum van de Rabobank Groep en is actief in vastgoedontwikkeling, vastgoedfinanciering, investmentmanagement en het beheer van maatschappelijke fondsen. Rabo Vastgoedgroep behoort tot de grootste vastgoedonder nemingen in Europa en streeft naar een gezonde balans tussen de sociale, economische en ecologische effecten van de activiteiten van Rabo Vastgoedgroep; binnen de vastgoedsector wil ze tot de top in duurzaamheid behoren. De missie van Rabo Vastgoedgroep is de ambities van klanten mogelijk maken op het gebied van wonen, werken, winkelen en recreëren. De activiteiten worden uitgevoerd door de verschillende onderdelen van de groep. Bouwfonds Property Development realiseert integrale woongebieden en kleinschalige multifunctionele projecten. MAB Development is een van de leidende ontwikkelaars van commercieel vast goed met een focus op retail en binnenstedelijke projecten. FGH Bank is specialist in het financieren van vastgoed en Bouwfonds REIM is manager van vastgoedfondsen. Fondsen- beheer Nederland is een onafhankelijke beheerder van zeven verschillende maatschappelijke fondsen die zich inzetten voor een betere kwaliteit van de leefomgeving. 70 Jaarverslag 2012 Rabobank Groep Nettowinst in miljoenen euro's 40 2011 -107 2012

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 71