Duurzame innovatieve oplossingen De Clean Technology Groep blijft zich verder concentreren op de financiering van zonne- energieprojecten en zal zich daarnaast ook meer toeleggen op markten voor lokale wind energie en energiezuinige oplossingen. Daarnaast was de groep succesvol in het kapitaliseren van belangrijke andere De Lage Landen-producten binnen de markt voor schone technologie. Bovendien blijft de groep haar activiteiten uitbreiden naar andere landen en ziet ze een sterke groei op het gebied van cross-selling met de Rabobank. In 2012 is Athlon gestart met Mobility Consultancy om klanten te helpen bij het overstappen van een autobeleid naar een mobiliteitsbeleid. Het Charged-programma is verder uitgebreid door een samenwerking met Tesla Motors. Momenteel heeft Athlon meer dan 1000 elektrische voertuigen in de lease. Athlon was betrokken bij de start van Snappcar, een initiatief op het gebied van gedeeld autogebruik. Momenteel is Athlon bezig met de implementatie van verschillende projecten op dit gebied. De Lage Landen maakt vorderingen in het aanbod van leasingdiensten voor circulaire businessmodellen met een aantal partners. De zogenoemde LCAM-strategie (Life Cycle Asset Management) ondersteunt producenten actief bij het beheren van assets tijdens de eerste en tweede levenscyclus. Door financiële oplossingen te bieden bij hergebruik van apparatuur wordt een bijdrage geleverd aan een duurzamere productcyclus. Manier van zakendoen De Lage Landen heeft bij de ontwikkeling van het ESG-risicobeleid concrete stappen gezet om dit beleid ook toe te passen bij zeer kleine transacties die automatisch worden goedgekeurd door de digitale besluitvormingssystemen. Verder heeft De Lage Landen in 2012 haar beleid ten aanzien van de wapenindustrie geactualiseerd waardoor afgezien wordt van zaken waarbij controversiële wapenfabrikanten betrokken zijn. De Lage Landen heeft ook de trans parantie voor klanten op dit gebied verbeterd door het opstellen van een officiële De Lage Landen Sustainability Review 2012. Eco-effectiviteit Het hoofdkantoor van De Lage Landen in Eindhoven is sinds 2012 officieel een BREEAM- gecertificeerd gebouw. Dankzij de renovatie werd het gebouw door BREEAM 'goed' beoor deeld. In deze renovatiecategorie is De Lage Landen een van de eerste bedrijven in Nederland dat dit certificaat heeft behaald. Om te waarborgen dat de C02-prestaties van De Lage Landen wereldwijd verbeteren, zijn specifieke duurzaamheidscriteria opgenomen in het wereldwijde vastgoed beleid. Het beleid is gericht op zaken als verlichting, energieverbruik en de bereik baarheid van kantoren. De nieuwe De Lage Landen-kantoren in Duitsland en Canada zijn voorbeelden van kantoren waar de meeste duurzaamheidscriteria al toegepast worden. Dankzij de ISO 14001-certificering die Athlon in 2012 heeft behaald, beschikt het bedrijf nu over een kader waarin milieumanagement binnen de organisatie kan worden gestructureerd. Men streeft naar een verlaging van het energieverbruik en het verder ontwikkelen van duur zaamheid binnen de waardeketen. Maatschappelijke betrokkenheid In 2012 introduceerde De Lage Landen een wereldwijd programma gericht op maatschappe lijke betrokkenheid dat gebaseerd is op een aantal thema's die nauw aansluiten bij haar kern activiteiten. Een van de belangrijkste doelen is om de betrokkenheid van medewerkers te vergroten door middel van een vrijwilligerswerkprogramma voor werknemers. In Nederland heeft De Lage Landen met de gemeente Eindhoven regelmatig maatschappelijk verantwoord 'matchmaking'-evenementen georganiseerd. Deze evenementen ter versterking van maat schappelijke betrokkenheid hebben geleid tot meer samenwerking tussen maatschappelijke organisaties en bedrijven in de regio Eindhoven. Als onderdeel van het wereldwijde partner schap met het Wereld Natuur Fonds heeft De Lage Landen gezamenlijke activiteiten tijdens de wereldwijde Clipper Race georganiseerd en is onder aanvoering van medewerkers via de DLL4WWF Challenge 100.000 euro opgehaald. Daarnaast hebben De Lage Landen en de Rabobank technische en financiële ondersteuning gegeven aan het WNF bij de ontwikkeling van het jaarlijkse Clean Economy, Living Planet Report. Ten slotte heeft De Lage Landen in samenwerking met de Rabobank Foundation hulp geboden aan vier microfinancierings- instellingen voorde ontwikkeling van microleasing in Rwanda. Erkenning door derden Bij de internationale Leasing Life Awards werd De Lage Landen bekroond met drie prijzen: de Vendor Finance Provider of the year, de Green Finance Provider of the Year en de Asset Finance Innovation Award. Het was het derde opeenvolgende jaar dat De Lage Landen de 67 Onze gespecialiseerde dochters

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 68