Vendor Finance Finance Mobility Solutions Duurzaamheid De Lage Landen zowel aan boord als aan de wal de onderlinge verbintenis op, met als doel de teamgeest te versterken en onderlinge kennisoverdracht te vergemakkelijken. Diverse geïnte greerde HR-programma's, die het ontplooien van de kracht van het individu tot doel hebben, completeren de focus van De Lage Landen op versterking van de eigen organisatie als goede partner voor haar wereldwijde klantenkring. De divisie Vendor Finance ondersteunt fabrikanten en distributeurs bij de afzet van hun producten en diensten binnen hun doelmarkten. Deze divisie vormt de kern van de inter nationale activiteiten van De Lage Landen. Vendor Finance richt zich op een langetermijnklan- trelatie in de vorm van een partnerschap in specifieke sectoren in de leasemarkt, zoals food en agri, gezondheidszorg, cleantech en de industriële sector. Hierbij wordt bekeken met welke financiële oplossingen de ondernemingsdoelen van de partner en van de eindgebrui ker het best ondersteund kunnen worden. Kennis van de betreffende markt staat centraal in het advies dat De Lage Landen geeft. Essentieel binnen dit proces is een gestructureerde analyse van beschikbare marktinformatie van algemene macro-economische trends tot indus- triespecifieke gegevens op korte en lange termijn. Daarnaast onderscheidt De Lage Landen zich ten opzichte van haar concurrentie door een geïntegreerde inzet van asset management. Deze discipline inventariseert niet alleen de waarde van een object gedurende de levensduur, maar ook het gebruik ervan en een juiste inzet, gecombineerd met mogelijkheden voor de financiering van onderhoud en reserveonderdelen. Hierdoor wordt steeds vaker een lease overeenkomst gecombineerd met een servicecontract voor het geleasede product, waarbij De Lage Landen alle financiële stromen afwikkelt die gerelateerd zijn aan de contracten. Part nership is een van de speerpunten binnen het beleid van De Lage Landen. Het aanbieden van een internationaal samenwerkingsverband, gecombineerd met industriekennis, wordt door klanten van De Lage Landen als onderscheidend vermogen erkend. De Lage Landen slaagde er daarom in het aantal contracten met bestaande Vendor Finance-partners verder uit te breiden. Veel van de klanten, die gebruikmaken van de Vendor Finance-activiteiten van De Lage Landen, opereren wereldwijd. Hierdoor was de invloed van de heersende economische tegenwind voor hen relatief beperkt. De divisie Finance Mobility Solutions richt zich op het aanbieden van oplossingen op het gebied van leasing, factoring en consumptief krediet. De leasingactiviteiten van De Lage Landen in Nederland worden via de lokale Rabobanken aangeboden, via www.leaseloket.nl of rechtstreeks via De Lage Landen. Bedrijven schaffen geen bedrijfsmiddelen aan, maar maken in plaats daarvan gebruik van leasing, omdat dit meer financiële ruimte biedt en zekerheid geeft omtrent de kosten voor de ondernemer. De mobiliteitsdiensten van De Lage Landen worden aangeboden onder het merk Athlon Car Lease. Athlon Car Lease is een aanbieder van mobiliteitsdiensten en heeft in Europa een leaseportefeuille van ongeveer 231.000 (214.000) contracten. In Nederland is Athlon Car Lease met 126.000 (115.000) auto's marktleider op het gebied van autoleasing. Naast oplossingen op het gebied van leasing biedt De Lage Landen factoringdiensten aan. Vooral veel ondernemers in de groothandel maken gebruik van deze diensten, omdat in deze branche debiteuren en voorraden een groot beslag leggen op het werkkapitaal. Met factoring kunnen klanten van De Lage Landen extra werkkapitaal vrijmaken uit hun debiteurenporte feuille, wat vervolgens aangewend kan worden om groei te financieren of de financiële positie te versterken. Voor consumentenfinanciering kunnen klanten van De Lage Landen in Nederland terecht bij Freo en bij Athlon Auto Financieringen. Freo is de online aanbieder van consumptief krediet en onderscheidt zich, met het belang van de klant voorop, door eenvoudige producten en helder inzicht in z'n handelen. In 2012 werd de Athlon Auto Financiering geïntroduceerd. De Athlon Auto Financiering is een samenwerking tussen Athlon Car Lease en de ANWB en richt zich op het aanbieden van mobiliteitsdiensten op krediet aan particuliere klanten. De klant kan hiervoor via de website van de ANWB een aanvraag voor een financiering indienen. De omvang van de totale consumptiefkredietportefeuille steeg in 2012 met 0,1 miljard euro tot 1,4(1,3) miljard euro. De Lage Landen organiseert haar activiteiten op het vlak van duurzaamheid in vier strategische aandachtsgebieden. 66 Jaarverslag 2012 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 67