Onze gespecialiseerde dochters Leasing Beter resultaat door portefeuillegroei en hogere marges In Nederland richt De Lage Landen zich met name op leasing- en factoringsactiviteiten, alsmede op krediet verlening aan consumenten, veelal voor klanten van de lokale Rabobanken. Buiten Nederland is De Lage Landen vooral actief met de divisie Vendor Finance. Daarnaast is De Lage Landen marktleider in de Nederlandse leasemarkt. In lijn met de groepsstrategie streeft De Lage Landen naar een verdere uitbreiding van het aandeel food en agri in haar portefeuille. De leaseportefeuille groeide met 1,5 miljard euro tot 29,6 miljard euro en het aandeel food en agri in de portefeuille nam verder toe van 27,4% tot 28,9%. Strategie OneDLL +21% www.delagelanden.com De Europese schuldencrisis had relatief weinig invloed op de leaseportefeuille en het resultaat van De Lage Landen. De Lage Landen breidde haar dienstverlening aan bestaande klanten verder uit. Daarnaast groeide de leaseportefeuille door de aanwas van nieuwe klanten. De spreiding van de leaseportefeuille over landen en sectoren zorgde ervoor dat de stijging van de waardeveranderingen relatief beperkt kon blijven. In basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille daalden de waardeveranderingen met 5 basispunten tot 53 basispunten. Hogere rentebaten leidden tot een toename van het nettoresultaat met 63 miljoen euro tot 367 miljoen euro. Met haar productenaanbod bedient De Lage Landen de reële economie. De activiteiten van De Lage Landen ondersteunen de groepsstrategie van brede financiële dienstverlening in Nederland. De food- en agrisector vormt een belangrijk speerpunt van de divisie Vendor Finance, en De Lage Landen streeft naar een verdere uitbouw van het aandeel van deze sector. Daarnaast richt Vendor Finance zich, mede met het oog op diversificatie, ook op enkele andere sectoren. In de sectoren waar De Lage Landen actief is, heeft ze veel ervaring en is de sectorkennis en de kennis van de leaseproducten groot. De samenwerking met andere onder delen van de Rabobank Groep staat als vanouds centraal. Zo wordt in Nederland sinds jaar en dag intensief samengewerkt met de lokale Rabobanken. Ook groeit de samenwerking met Rabobank International. De wereldwijde groei van de afgelopen jaren heeft geleid tot OneDLL, een van de kernpunten uit het strategisch plan van De Lage Landen. Met OneDLL wordt de wereldwijde samen werking tussen medewerkers gestimuleerd en wordt nagestreefd dat de medewerkers van De Lage Landen, waar ook ter wereld, efficiënt kunnen opereren in lokale markten en via kennisoverdracht snel kunnen inspelen op wijzigingen in de vraag naar leaseproducten. Dit gebeurt bijvoorbeeld door de medewerkers met klantcontact meer beslissingsbevoegdheid te geven om zo beter te kunnen inspelen op de klantvraag. Om deze beweging te stimuleren heeft De Lage Landen in 2012 diverse interne projecten uitgevoerd die het versterken van de onderlinge contacten tot doel hebben. Een voorbeeld hiervan is de deelname van de onder neming aan de 11-12 Clipper Round the World Yacht Race; hierbij zochten medewerkers van 65 Onze gespecialiseerde dochters Nettowinst in miljoenen euro's 367 304 2011 2012

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 66