Bedrijfslasten stijgen met 17% Waardeveranderingen bedragen 59 basispunten Regulatory capital daalt met 8% Vooruitblik wholesalebankbedrijf en internationaal retail bankbed rijf De totale bedrijfslasten van Rabobank International namen in het verslagjaar met 17% toe tot 2.416 (2.072) miljoen euro. De implementatie van veranderde internationale regelgeving bracht substantiële kosten met zich mee. De gevolgen hiervan waren zichtbaar in zowel de personeels kosten als de andere beheerskosten. Reguliere loonsverhogingen, hogere pensioenlasten en in mindere mate een toename van de personele bezetting droegen bij aan een stijging van de personeelslasten met 18% tot 1.320 (1.116) miljoen euro. De personele bezetting kwam uit op 15.805 (15.747 fte). Mede onder invloed van hogere advieskosten stegen de andere beheers kosten met 15% tot 976 (847) miljoen euro. De afschrijvingslasten stegen met 10% tot 120 (109) miljoen euro. De waardeveranderingen bij Rabobank International kwamen in 2012 uit op 621 (686) miljoen euro. De waardeveranderingen bij ACC Bank bedroegen 301 miljoen euro en hiermee was ACC Bank wederom in belangrijke mate bepalend voor de totale waardeveranderingen bij Rabobank International. De waardeveranderingen bedragen 59 (73) basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille en liggen daarmee boven het langjarige gemiddelde van 54 basispunten. Het regulatory capital bij Rabobank International daalde in 2012 met 8% tot 6,5 (7,1) miljard euro. Deze daling hangt in belangrijke mate samen met aanpassingen in portefeuilles en in mindere mate met wijzigingen in de risico-inschattingen. Het economie capital, de interne vermogenseis, bedroeg 7,9 (8,8) miljard euro en laat daarmee een vergelijkbare beweging zien. Bij Rabobank International zal in de komende jaren sprake zijn van een nog nadrukkelijkere focus op de food- en agribusiness. Het bestaande activiteitenpalet wordt hiertoe blijvend kritisch geanalyseerd. Het doel is om te komen tot een internationale divisie die optimaal bijdraagt aan de strategische groepsdoelstellingen en die zich kenmerkt door een sober kostenniveau en een verantwoord risicoprofiel. Tegen deze achtergrond wordt de komende jaren prioriteit gegeven aan de verdere versteviging van de verbinding tussen het binnen lands bedrijf en de internationale activiteiten van de Rabobank Groep. 52 Jaarverslag 2012 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 53