Verzekeren Speciaal voor basisscholen was het programma Floriade Kids ontwikkeld: lespakketten over tuinbouw en natuur, een website, mascottes en een educatieve schoolreis naar het Floriade- park in 2012. In totaal hebben 326 basisscholen uit heel Nederland, met in totaal ruim 13.000 kinderen en 1.700 begeleiders, op uitnodiging van de lokale Rabobanken de Rabo Floriade Kids Experience beleefd. In de Rabo Earthwalk, het paviljoen van de Rabobank op het Floriadepark, maakten bezoekers kennis met de Rabobank als toonaangevende wereldspeler in de food- en agri- sector. De spectaculaire film vanaf de glazen projectievloer en tien duurzame, innovatieve ondernemers (glocalizers) stonden garant voor een unieke beleving. De Rabo Earthwalk werd door bijna 700.000 bezoekers bezocht en kreeg als waardering een 8. Rabo Groen Bank Op 1 oktober heropende de Rabo Groen Bank haar deuren. Doordat de overheid in 2010 een deel van het fiscale voordeel (heffingskorting) voor groene beleggingen wegbezuinigde, moest de Rabo Groen Bank haar financieringsactiviteiten stilleggen en konden vanaf oktober 2010 geen nieuwe groenfinancieringen meer worden aangeboden. De Rabobank vindt het belangrijk dat innovatieve groene projecten weer over voordelige groenfinancieringen kunnen beschikken en met de reparatie van de fiscale voordelen voor de groenbelegger werd het mogelijk om nieuwe groenfinancieringen te gaan verstrekken. Groenfinancieringen kunnen ingezet worden bij investeringen met een aantoonbare milieu- of natuurverdienste, middels een door de overheid afgegeven groenverklaring. Via Rabo Groen Bank investeren bijna 70.000 spaarders en beleggers in 1.800 door de overheid gecertificeerde groene projecten. Rabo BedrijvenPensioen De Rabobank heeft samen met PGGM een premiepensioeninstelling (PPI) opgericht. De PPI gaat samen met PGGM een collectieve pensioenregeling aanbieden aan klanten van de Rabobank: Rabo BedrijvenPensioen. Fliermee richt de Rabobank zich specifiek op werkgevers die het pensioen van hun werknemers niet opbouwen via een bedrijfstak-, beroeps- of onder nemerspensioenfonds. De PPI belegt de premies in fondsen waarmee het beleggingsrisico op verantwoorde wijze wordt afgebouwd richting de pensioendatum. Vanaf 2013 laat het meren deel van de lokale Rabobanken hun pensioenadvisering lopen via de pensioenspecialisten van Rabo BedrijvenPensioen. Verzekeringen bij de lokale Rabobank: Interpolis De Rabobank is de grootste bemiddelaar op het gebied van verzekeren in Nederland. De assurantieprovisies bij de lokale Rabobanken kwamen uit op 312 (308) miljoen euro. De baten uit schadeverzekeringen daalden tot 296 (308) miljoen euro en de baten uit levens verzekeringen stegen tot 16 (0) miljoen euro. De Rabobank heeft een belang van 29% in Achmea. Achmea is de grootste verzekeringsgroep van Nederland. Ruim 80% van alle verzekeringen waarin de Rabobank als bemiddelaar optreedt, is ondergebracht bij Achmea- onderdeel Interpolis. Voor particulieren biedt de Rabobank met de Alles in één Polis van Interpolis een uitgebreid verzekeringspakket. De bankadviseurs van de Rabobank kunnen particuliere klanten goed helpen met een compleet advies over alle financiële zaken, waar verzekeringen deel van uit maken. FHet aantal Alles in één Polissen daalde in 2012 tot 1.313.000 (1.320.000). 57% (58%) van de klanten heeft drie of meer rubrieken in de Alles in één Polis. Bij de lokale Rabobanken heeft ongeveer 19% van de particuliere klanten een Alles in één Polis. Interpolis biedt ook de zorgverzekering Interpolis ZorgActief aan, een van de snelst groeiende zorgverzekeringen van Nederland. In 2012 steeg het aantal ZorgActief Polissen via de Rabobank met 13% tot 225.000 (199.000). Ook voor zakelijke verzekeringen werkt de Rabobank nauw samen met Interpolis. Zakelijke klanten kunnen onder andere kiezen voor de schadeproposities ZekerVanJeZaak Polis of de Bedrijven Compact Polis. Ongeveer 28% van de zakelijke klanten heeft een Bedrijven Compact Polis of een ZekerVanJeZaak Polis, waarmee verzekeren een integraal onderdeel is van de dienstverlening van de Rabobank. FHet aantal ZekerVanJeZaak Polissen groeide in 2012 verder tot 55.000 (44.000). Voor de Interpolis ZekerVanJeZaak Polis moet de klant jaarlijks een aantal verzekeringsrelevante gegevens controleren, actualiseren en bevestigen. Door deze actualisatie uit te voeren, behoudt de klant zijn garantie tegen onderverzekering. Dit proces wordt ondersteund door een nieuwe functionaliteit binnen internetbankieren. 41 Brede dienstverlening in Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 42