Zakelijke Relaties (bedrijven met een omzet van 1 tot 10 miljoen euro) KPI Klanten in Handel, industrie dienstverlening (primair en secundair) Realisatie 2012 Streefwaarde Banken NL (gem.) Realisatie 2011 Aanbevelen (NPS promotors - detractors) (In hoeverre zou u de Rabobank aanbevelen) -11% >0% -23% -9% Tevredenheid uitstekend, zeer goed, goed) (Hoe waardeert u de Rabobank in het algemeen) 78% 77% 86% Opnieuw kiezen zeker, waarschijnlijk wel) (Hoe waarschijnlijk is het dat u opnieuw voor de Rabobank kiest) 60% 54% 71% Concurrentievoordeel zeer grote, grote, enige voordelen) (Hoe groot schat u de voordelen van de Rabobank in) 65% 55% 68% NPS-Plus (overall score of TRI*M-index van TNS NIPO) 52 55 (stabiel) 40 55 Aanbevelen NPS (alleen primaire klanten) -6% >0% -17% -5% Bron:TNS NIPO, Klantloyaliteitsonderzoek december 2012 Bij bedrijven is een dalende trend in klanttevredenheid waar te nemen. Terwijl de klant in dit lastige economische tij juist extra aandacht en betrokkenheid verwachtte, was de aandacht van de bank voor de klant in het voorbije jaar op veel plaatsen onvoldoende aanwezig, dan wel gericht op beheersing en dossiervorming. Uit klantonderzoek blijkt eveneens dat de omslag in tevredenheid en marktaandeel kan worden gekeerd door te doen waar de Rabobank van oudsher goed in is: klanten gericht aandacht geven en betrokkenheid tonen. Om het percentage klanten te verhogen dat vindt dat het advies van de Rabobank goed aansluit op zijn of haar behoeften, wordt een advieskader ontwikkeld en wordt gewerkt aan een plan van aanpak om de komende jaren alle medewerkers te certificeren. Ook de teruglopende transparantie die klanten ervaren, wordt structureel opgepakt. Niet alleen om te voldoen aan de wettelijke kaders voor transparante vergoedingen die per 1 januari 2013 van kracht zijn voor een aantal complexe producten, maar ook om na te gaan hoe de transparantie voor andere producten vergroot kan worden en hoe de adviseurs en accountmanagers beter ondersteund kunnen worden bij de advisering van klanten. Tevens wordt gewerkt aan verbetering van (de snelheid van) het afhandelen van bankzaken. Er wordt geïnvesteerd in de uitbreiding van de (service)mogelijkheden op internet en mobiel. 33 Klantbelang Centraal

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 34