Anticorruptie Moreel-ethische verklaring In 2012 is het groepsbrede beleidskader anticorruptie geactualiseerd, en onder andere in overeenstemming gebracht met de strekking van de Britse Bribery Act. Als deelnemer aan het United Nations Global Compact ('UN GC') sinds 2002 heeft de Rabobank zich niet alleen vast gelegd op het vermijden van omkoping, afpersing en andere vormen van corruptie, maar ook om beleid en concrete plannen te ontwikkelen om corruptie aan te pakken (op basis van het tiende uitgangspunt van de UN GC). De Rabobank heeft kennis en haar aanpak met betrekking tot anticorruptie gedeeld met het UN GC, zodat anderen er hun voordeel mee kunnen doen. Per 1 januari 2013 is de moreel-ethische verklaring in werking getreden voor personen die het (dagelijks) beleid bepalen en de commissarissen in het kader van hun geschiktheidstoets. Dit zijn voor Rabobank Nederland de leden van de raad van bestuur en de leden van de raad van commissarissen. Ook de directeuren en de commissarissen van de lokale Rabobanken leggen de verklaring af. Voor deze doelgroepen is Rabobank vanaf medio december 2012 van start gegaan met het afleggen van de verklaring. In de loop van 2013 komt de Minister van Financiën met een nader voorstel voor de invoering van de verklaring door overige mede werkers en de sanctionering hiervan. Voor de Rabobank past het afleggen van de verklaring naadloos bij haar coöperatieve identiteit zoals verwoord in het Ambitiestatement en het daarbij behorende gedrag dat beschreven staat in de Gedragscode. De moreel-ethische verklaring is bovendien inherent aan coöperatief bankieren. 26 Jaarverslag 2012 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 27