30 25 16 Dossier Klantintegriteit Rabobank Groep wereldwijd aanwezig Rabobank International landen Rabobank Foundation Rabo Development landen landen Rabobank Groep landen professionele wielerwereld niet in staat is om een schone en eerlijke sport mogelijk te maken. De ontwikkelingen sindsdien hebben de bank gesterkt in de overtuiging dat ze hiermee een juiste beslissing nam. Diverse renners en andere betrokkenen hebben bekentenissen afgelegd over dopinggebruik binnen de Rabo Wielerploegen. Sommige incidenten gaan terug tot 1996, toen de Rabobank startte met wielersponsoring. De Rabobank stapte ooit vol overtuiging en met een duidelijke missie in de wielersport. De bank heeft de wielersponsoring in de loop der jaren uitgebreid tot een compleet pakket, van de heren- en damesprofploeg tot de jeugd opleiding en het veldrijden. De Rabobank heeft daarbij altijd gestreefd naar een schone sport en heeft er vanaf de start van haar sponsoractiviteiten alles aan gedaan om een zero-tolerance- beleid te handhaven. De bank blijft als sponsor verbonden aan de amateurwielersport en het vrouwenteam van Marianne Vos. Het kennen van de klant en zijn integriteitsrisico's is een speerpunt van de financiële sector. Dat betekent onder meer dat de bank verplicht onderzoek moet doen om de herkomst van het vermogen van haar klanten te kunnen verklaren. Eind 2011 bleek dat de beoordeling van de integriteit van klanten niet door alle lokale Rabobanken met de juiste diepgang en reproduceerbaarheid werd vastgelegd. In 2012 hebben de lokale Rabobanken een extra inspanning geleverd om hun dossiers inzake klantintegriteit versneld op orde te krijgen. Deze projecten hebben forse extra inspanningen gevraagd, waardoor werkdruk en werkstress zijn toegenomen. Ondanks de grote inspanningen en de bereikte resultaten bleek aan het einde van het verslagjaar dat de dossiers bij enkele banken nog niet helemaal op orde zijn en dat daarmee de gewenste eindsituatie nog niet volledig is bereikt. De Rabobank Groep is met de Rabobank en haar dochterondernemingen actief in 43 landen, inclusief Nederland. De landen waar Rabobank een minderheidsbelang heeft of met projecten actief is, worden niet meegeteld in de opsomming van landen van de Rabobank Groep. Rabobank International is actief in 30 landen met kantoren in 661 vestigingsplaatsen. Argentinië Australië België Brazilië Canada Chili China Curasao Duitsland Frankrijk Groot Brittannië Ierland India Indonesië Italië Japan Kaaiman Eilanden Luxemburg Maleisië Mauritius Mexico Nederland Nieuw-Zeeland Polen Rusland Singapore Spanje St. Maarten Turkije Verenigde Staten Bolivia Brazilië Cambodja Columbia Ecuador Ethiopië Filipijnen Ghana India Indonesië Ivoorkust Kenia Laos Mali Mexico Mozambique Nederland Nicaragua Peru Rwanda Senegal Sri Lanka Tanzania Uganda Vietnam Brazilië China Ethiopië Filipijnen Ghana India Ivoorkust Kenia Mozambique Paraguay Peru Rwanda Tanzania Vietnam Zambia Zuid Afrika De Rabobank Foundation ondersteunt projecten in 25 landen. Daarnaast heeft Rabo Development minderheids belangen in zeven partnerbanken en biedt advies en ondersteuning in diverse projecten. Argentinië Australië België Brazilië Canada Chili China Curasao Denemarken Duitsland Finland Frankrijk Groot Brittan nië Hongarije Ierland India Indonesië Italië Japan Kaaiman Eilanden Luxemburg Maleisië Mauritius Mexico Nederland Nieuw-Zeeland Noorwegen Oostenrijk Polen Portugal Roemenië Rusland Singapore Spanje St. Maarten Taiwan Tsjechische Republiek Turkije Verenigde Arabische Emiraten Verenigde Staten Zuid Korea Zweden Zwitserland 43 20 Jaarverslag 2012 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 21