Coöperatie en duurzaamheid Missie, ambitie en kernwaarden Vanuit de identiteit van de Rabobank zijn coöperatief bankieren en duurzaamheid nauw met elkaar verbonden. Zo ziet de Rabobank het als haar missie om bij te dragen aan een duurzame ontwikkeling van welvaart en welzijn door de (financiële) ambities te helpen realiseren van klanten, gemeenschappen en de samenleving als geheel. Vanuit deze missie is het de ambitie van de Rabobank Groep om in Nederland een van de beste en meest klantgedreven en vernieuwende instellingen te zijn op financieel terrein. Coöperatief bankieren Internationaal wil de Rabobank Groep de beste food- en agribank zijn met een sterke aan wezigheid in de belangrijkste food- en agrilanden in de wereld. De Rabobank Groep wil daar naast internationaal excelleren op het gebied van duurzaam ondernemen en bankieren, passend bij haar identiteit en maatschappelijke positie. Bij het realiseren van haar ambities legt de Rabobank Groep zichzelf hoge normen op. Deze zijn samengevat in de vier kernwaarden die staan in het Ambitiestatement van de Rabobank Groep: - integriteit: ze wil in haar handelen eerlijk, oprecht, zorgvuldig en betrouwbaar zijn; - respect: ze werkt samen op basis van respect, waardering en betrokkenheid; - professionaliteit: ze is haar klanten van dienst met hoogwaardige kennis en faciliteiten; - duurzaamheid: ze wil bijdragen aan een duurzame ontwikkeling van de samenleving in economische, sociale en ecologische zin. De Rabobank kenmerkt zich al meer dan 110 jaar door haar coöperatieve structuur en lokale verbondenheid. De 136 lokale Rabobanken, hun ruim 7,4 miljoen klanten en hun 1,9 miljoen leden vormen het hart van de coöperatie. De samenstelling van de Rabobank Groep kenmerkt zich door een sterke onderlinge verwantschap vanuit haar coöperatieve oorsprong, ook al kennen de dochters en gelieerde instellingen zelf geen coöperatieve structuur. De veranderingen in het bankwezen in het algemeen en de schaal van de lokale coöperatieve banken in het bijzonder hebben er de afgelopen jaren toe geleid dat de lokale governance is aangepast en gemoderniseerd. Sinds eind december 2012 zijn alle lokale banken over op het nieuwe bestuursmodel. Dit bestuursmodel combineert de optimale verankering van leden betrokkenheid en ledeninvloed met het geprofessionaliseerde bankbestuur, waarbij de leden raad de draaischijf is in de externe oriëntatie van de bank. Met deze mijlpaal hebben alle 136 lokale Rabobanken een ledenraad, met in totaal zo'n 5.000 zeer betrokken ledenraadsleden die gemiddeld drie keer per jaar met de lokale bank spreken over alle facetten van coöperatief bankieren. 15 Coöperatie en duurzaamheid

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 16